Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Svchost. Exe zabálja a memóriá...

Svchost. Exe zabálja a memóriát, mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Na jó, újra segítséget szeretnék kérni, ha lehet :D

Előzmények: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__76..


Megvolt a Windows újratelepítés, és semmit nem oldott meg... Én időközben utánanéztem a dolgoknak, és kiderült, hogy az svchost.exe zabálja a memóriát és a cpu-t is. Egészen pontosan az Windows\System32\svchost.exe -k netsvcs. A CPU-ból 25%-ot, memóriából 1 796 016 K-t fogyaszt (nem, nem írtam el).


Ha valakinek van ötlete hogy mit lehet csinálni vele, ne tartsa magában :D Neten már néztem megoldásokat, de a Microsoft-os hotfixet nem merem telepíteni, mert az újratelepítés óta csak 4 windows update került a gépre és egyik sem az a framework, ami elvileg ezt okozza, malware-t már minden létező programmal irtattam, a többi meg már túl bonyolultan volt elmondva :/ Szóval minél egyszerűbben és lépésről lépésre, ha lehet. Köszi!



2016. márc. 6. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
2016. márc. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 axonbite ***** válasza:
Először is, nyitsz egy feladatkezelőt. Utána a folyamatoknál jobb klikk a sokat fogyasztó svchost.exe-re, majd ugrás szolgáltatásokra katt. Ekkor mutatni fogja, hogy a windows update a probléma, akárhogy is kapcsolod ki a vezérlőpultból, mindig elindul magától. Na most akkor start menü; futtatás; services.msc, majd megkeresed a windows update szolgáltatást. Arra jobb klikk, tulajdonságok, és az indítás típusánál válaszd ki, hogy le legyen tiltva, majd állítsd is le. Elvileg ennyi, többet nem lesz vele problémád.
2016. márc. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves 2., köszönöm, egyelőre ezt tettem, remélem beválik :)
2016. márc. 6. 21:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Futtass le online scannert, lehet, hogy trójaid vannak.

[link]

2016. márc. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az már megvolt. Futtattam ESET Nod32 teljeskörű ellenőrzést, Malwarebytes pro verziójának teljes körű ellenőrzését, TDSSKillert, RKillert... Előbbi kettő talált egy-két nemkívánatos programot, de konkrét vírust vagy trójait egyet se.

De úgy néz ki megoldódott a probléma ezzel a winupdate-letiltásos javaslattal, mert most kb. feleannyi a fizikai memória mint eddig, a cpu is 1-10% között van és azt is mind az ESET és a malwarebytes használja, szóval az svchostnak ez a része kilőtte magát, és én ennek nagyon örülök :)

2016. márc. 7. 09:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Windows Update? Lehet, hogy tudtod nélkül elkezdte letölteni a gépedre a Win10-et. Microsoft, mint olyan!
2016. márc. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!