Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ubuntu linux 9.10-ben, hogyan...

Ubuntu linux 9.10-ben, hogyan állíthatom be magamnak, hogy legyen root jogom?

Figyelt kérdés
angolul van, de addig eljutottam, hogy megnyílik az az ablak, ahol a felhasználók vannak, itt lehet új felhasználót csinálni, meg minden és elméletileg itt lehet a root jogot is beállítani. Oldalt valami group izé van, ha ráklikelek ott vannak a csoportok és az első a root. beállítom magamnak, de ahogy kilépek mintha nem is állítottam volna be. visszamegyek, hogy megnézzem és nincs beállítva...
2010. ápr. 19. 15:48
 1/4 czibles ***** válasza:

1) miért nem állítod át magyarra?

2) mihez kell neked root jog?

azt csak akkor használd amikor kell, és ha kell akkor kérni is fogja, hogy írd be. (többek között a jogokat sem tudod ott állítani a root jelszó nélkül.)

2010. ápr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1; mert semmi közöd hozzá

2; semmi közöd hozzá

és nem dísznek kérdeztem meg, ennyire ne nézzél már hülyének!! bírom az ilyen okoskodókat, akik, semmit nem tudnak, de azért is belekontárkodnak!

És képzeld nem kérdezi meg, mert egy fájl-t kell módosítanom, amihez root jog kell! És mikor próbálnám elmenteni, nem engedi! nagy okos...

az ilyenek kérem kíméljenek...

2010. ápr. 19. 16:53
 3/4 czibles ***** válasza:

"és nem dísznek kérdeztem meg, ennyire ne nézzél már hülyének!!"

akkor miért nem egy ubuntu forumra írtad ki a problémádat? ja hogy ott leugatnak, mert nem tudod a google-t használni?


"bírom az ilyen okoskodókat, akik, semmit nem tudnak, de azért is belekontárkodnak!"

talán ezért kérdezem, hogy még is mit akarsz csinálni...


"egy fájl-t kell módosítanom, amihez root jog kell! És mikor próbálnám elmenteni, nem engedi!"

konkrétan elég lett volna ezt írnod és már tudnék segíteni, de miután "az ilyenek kérem kíméljenek..." gondolom nem érdekel a válaszom.


ezzel az értelmi szinttel inkább a koton mellett kéne kampányolnod, hogy miért is használják az emberek...

2010. ápr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

rootként kell beállitsd a felhasználóknál.

Amúgy okkal van letilva alapból!!!

inkább használd a sudo parancsot

pl.

sudo apt-get ...

ez rootként futtatja az apt-get parancsot


vagy

gksudo nautilus

ez ugynazt csinálja, csak nem muszáj a terminál ablakot megjelenitsd.


mind2nél kéri a kódod.

2010. ápr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!