Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A laptopom meghibásodott mi...

A laptopom meghibásodott mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Egy Lenovo T 500-asról van szó, nem akar bekapcsolni.


Arra lettem figyelmes, hogy egyik nap nem kapcsolt be, áramot kapott, azt kijelezte, de a bekapcs gombra nem reagált, aztán kb fél nap múlva sikerült bekapcsolnom. utána kb 1 hétig sikerült elsőre bekapcsolnom, semmi egyéb problémára nem figyeltem fel. Aztán megint nem kapcsolt be. egyik ismerősöm azt mondta, hogy meg kell pucolni a billentyűzetet. Megtettem. Aztán megint jó lett egy hétig kb. És Láss csodát egy hét múlva ismét nem tudtam bekapcsolni. Megint kipucoltam de akkor sem ment. Még egyszer hansúlyozom, áramot kap. Az interneten, olvastam, hogy a cmos elemet, ha eltávolítom akkor be tudom kapcsolni és ez a hiba eltűnik. Be is kapcsolt működött is rendesen, nem vettem észre semmi rosszat a billentyűzet is rendesen működött, de miután kikapcsoltam, ismételten nem reagált a bekapcs gombra. Valakinek van ötlete mi lehet a gond? lehet hogyha kicserélem a cmos elemet megszűnhet a probléma? vagy inkább a billentyűzetet kellene? vagy mit? Kinek van ötlete?



2016. aug. 15. 18:46
 1/4 pinkpancser ***** válasza:
Ennek lehet több oka is. Látni kéne a gépet, szétszedni, úgy lehetne biztosat mondani.
2016. aug. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha egyszer működik, egyszer nem, azzal sokat nem lehet csinálni. Lehet táp, kábel, vagy vhol máshol van érintkezési hiba. A cmos elem cseréje sokat nem oldana meg. Nekem mikor hasonló volt, lehúztam a hálózatról, nyomva tartottam a bekapcs gombot 15-20mpig, majd szépen visszadugtam, azóta sincs gond vele.
2016. aug. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezt is próbáltam de nem történt utána semmi ráadásul a táppal biztos nincs gond, mert kimértem, leadja a kellő energiát
2016. aug. 15. 19:50
 4/4 A kérdező kommentje:
mondjuk arra is gondolok, hogy a bilentyűzetnél bekapcsgombnál van érintkezési probléma esetleg a nyomtatott áramkörrel
2016. aug. 15. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!