Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik lehet a meghibásodott...

Melyik lehet a meghibásodott hardver?

Figyelt kérdés
Van egy kis gond a gépemmel, az utóbbi 3-4 napban rettentő lassan kapcsolt be a rendszer. Ezalatt azt értem, hogy a szokásos 10 mp helyett várnom kellett 2 percet míg érzékelte a monitor, hogy a gépet elindítottam. Illetve Játék, vagy szimpla netezés közben volt hogy elszállt a képernyő. Majd tegnap teljesen megadta magát. Gépet elindítottam, rendszer felállást, biosba belépést engedett, de amint bedobta volna a bejelentkezési képernyőt, lefagyott. Kicseréltem a ramokat teljesen másikra(itt jegyezném meg hogy folyamatosan újraindult vele a gép és még a bejelentkezésig sem jutott el), illetve helycserével is, de a probléma ugyanúgy fennállt. Kivettem a videó kártyát, alaplapi csatlakozóra kötöttem a monitort, megint csak ugyan az volt a hiba. Gondoltam adok neki egy újratelepítést. Míg települt semmi gond nem volt vele. Majd amikor elkészült, elindítottam a gépet, semmi baja nem látszódott. Felmegyek a netre, szoftvereket letölteni. Konkrétan egy videó kártya drivert, letöltöttem elkezdtem telepíteni.Végzett, majd újraindult a gép, és ugyan úgy újra az eredi gond lépett fel, bejelentkezésig eljut, majd lefagy. Csökkentett módot engedélyez, most is úgy tudok ide írni, de semmi mást. Nem tudom hogy melyik hardver lehet a problémás. Alaplap, Videó kártya, Ramok? Esetleg az SSD? Holnap még adok neki egy videó kártya cserét, hátha ott áll a probléma kulcsa, de ha valaki tud megoldást akkor megkönnyebbítené a dolgom. Előre is köszönöm!

2016. máj. 9. 11:52
 1/2 Lord Hidan ***** válasza:

Írd le milyen géped van ( pontos hardvereket írj ne csak márkát)

Lehet hogy az ssd\hdd szált el vidd át valami haverhoz ha tudod és nézz egy hdd sentinel tesztet róla. Csökkentett módban nem tudom hogy meg tudod e csinálni

Az is lehet hogy a táp nem ad elég áramot a gépnek mikor kéne

Videókártyára gyanakodnék még de azt mondtad hogy kivetted

2016. máj. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

-Intel i3 540 3.07 ghz

-Crosair force gt ata device

-Gigabyte ga h55md2h

-xfx r7800

-Chieftec gps 550ab a

-8GB 1600MHz DDR3 RAM Corsair Vengeance Gold Kit (CMZ8GX3M2A1600C9G) (2X4GB)

2016. máj. 11. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!