Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meghibásodott alaplap, mi a...

Meghibásodott alaplap, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Egy pár hete meghibásodott az alaplapom, mivel még volt rá érvényes garanciám visszaküldtem, állítólag megcsinálták és ingyen vissza is szállították. A probléma az, hogy kibontás után látszódott, hogy egy áramkör fel van szakadva, így írtam a cégnek, amire az volt a válasz, hogy a felelősségért nem tudnak felelősséget vállalni, mert ők nem így adták át a terméket, szállításbiztosan csomagolták. Így természetesen nem működik, forrasztás után sem sikerült életre kelteni. Ilyenkor mi a teendő? Ennyit ér egy terméknél a garancia? Hogy ugyanolyan működésképtelenül kapom vissza?


kép:


[link]


A cég a PCX!



2015. dec. 24. 12:45
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
javítva: *a termékért nem tudnak felelősséget vállalni!
2015. dec. 24. 12:47
 2/16 anonim ***** válasza:
le kellett volna fotóznod visszaküldés elött a lapot majd utána is. és az orruk alá dörgölni. mostmár bizonygathatod h nem te tépted fel a kutya se hiszi el.
2015. dec. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Visszaküldöd nekik megint, hogy nem jó, volt javítva, és így kaptad meg. Egyébként meg azzal fognak érvelni, hogy "miért nem nézted meg, amikor ott volt futár"


Küldd vissza, videózd le, hogy így adod át a terméket, és említsd meg a videóban, hogy te így kaptad meg. Egyébként pedig fogyasztóvédelem.


Nekem is meggyűlt már a bajom a velük, és nekem is lesz egy menet, pont alaplappal. Szóval fel kell rájuk készülni. Alja banda. Nekem 10k-ba telt mire visszakaptam a VGA-t és 8 hétbe.


"pcx fogyasztóvédelem" Keress rá a gugliban. Meglepő eredményeket fogsz tapasztalni.

2015. dec. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Már írtam nekik, ez volt a válasz: A terméket mi ilyen formában biztosan nem adtuk át, a csomag pedig szállításbiztosan volt csomagolva, így a sérülésért felelősséget nem tudunk vállalni.
2015. dec. 24. 12:53
 5/16 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok. A VGA dobozából még a Crossfire kábelt is kilopták, és a csavarokat is egytől egyig. AZon felül sérülten érkezett le nekem is a kártya, amit ők tagadtak. Ezek után elpukkant a gépben valami -utólag kiderült VGA- akkor az egész gépet felküldtem hozzájuk, ahol elismerték, hogy a VGA a hibás, és cserélték. Nem is jelezték felém, hogy sérült a kártya. (Eléggé szűk volt a gépház, így nagyon nehezen lehetett kiszedni a VGA tápcsatlakozóját, biztos amikor kiszedték, akkor látták a sérülést (amit előzőleg ők okoztak) és mivel amúgy is a kártya volt a rossz, inkább kicserélték). Hallottam már róluk bőven negatív véleményt, és ilyenek.
2015. dec. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Azonnal fel kell bontani és megnézni, amig ott van a futár és le is fotózni, unokatesóm járt így ugyanezzel a céggel. Sajnos vennie kellett másik alaplapot.
2015. dec. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Talán ha fogyasztóvédelemmel fenyegetném őket, az jobb hatással lenne rájuk? Ennyit ér a garancia, meg a szállítás biztosítás, meg a háztól-házig garancia..Legalább csinálják meg rendesen, vagy cseréljék.
2015. dec. 24. 12:59
 8/16 anonim ***** válasza:

Ne várd hogy elismerjék, nem fogják úgyse. Én már megtanultam náluk, hogy mielőtt felküldöd nekik, le kell fényképezni az egészet, különben átb*sznak, hanyag munkát végeznek és még a végén letagadják.


Kérdezd meg tőlük, hogy amennyiben szállításbiztosan adták át, akkor hogy keletkezhetett rajta sérülés?

És ha erre ők azt mondják, hogy csakis ön lehetett aki megrongálta a hardver-t, vagy erre utaló válaszokat kapsz, akkor írd meg nekik: "Nekem semmilyen szándékomban nem állt tönkretennem a hardvert. Ugyanakkor miért feltételez rólam ilyet? A terméket hibásan kaptam meg, ennyi erővel én is feltételezhetném, hogy önök hibáztak és nem adták át szállításbiztosan a csomagot.

2015. dec. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kíváncsi leszek erre mit írnak majd, igaz gondolom már csak karácsony után.
2015. dec. 24. 13:02
 10/16 anonim ***** válasza:

Köszönöm a kérdésed egyébként. Nekem most halt meg az alaplapomon 4-ből 3 slot, B85M PRO4. Ahogy nézem a tied is ilyesmi. Le fogom fényképezni, videózni hogy nem jó, és hogy nincs rajta sérülés.


Egyébként 2 éve elvileg valaki felnyomta őket a fogyasztóvédelemnél, és ha rákeresel erre így "pcx fogyasztóvédelem", akkor kidob egy csomó találatot. Nyugodtan jelentsd fel őket. Nincs mit vesztened. Küldözgetéssel meg óvatosan. Felküldöd vissza is dobják, hogy sérült, és rádvernek 4k ft-ot a futárért. 2k irányonként.

2015. dec. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!