Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A gépem kikapcsol játék...

A gépem kikapcsol játék közben véletlenszerű időközönként. Hogyan tudnám megoldani ezt a problémát?

Figyelt kérdés
Processzor: AMD Fx 8320,8 mag,3,50 Ghz; videókártya: AMD Radeon R9,2 Gb memória,8 Gb RAM; 550W -os táp, Gigabyte alaplap (Win7 64bit) - Egyre gyakrabban csinálja ezt, ezért már régóta keresem a problémát, de nem találom. Miközben játszok az FPS -em marad stabilan és egyszer csak hirtelen kikapcsol a gép minden hibaüzenet nélkül. Egy teszt futtatása során kiderült, hogy nincs baj a processzorral, a hűtésével, a videókártyával és az egyik meghajtóval sem. Példa a problémámra: GTA V. Teljesen a minimum grafikai szinten max. 5 percig tudok vele játszani, utána leáll a gép, mindenféle FPS-drop nélkül. Ha valakinek lenne valami tippje, azt megköszönném!

2016. okt. 5. 17:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Bár írtad, hogy "nincs gond a hűtésével", de ezt abból állapítottad meg, hogy forog a hűtő, vagy folytattál méréseket is? Ennyi alapján vagy túlmelegszik, vagy a táp nem bírja a terhelést.
2016. okt. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ez alapján nekem tápnak tűnik. Milyen kártya, milyen táp mellett? (az hogy r9 elég karcsú, 280 tól fury x ig van itt minden).
2016. okt. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Az, hogy 550w-os táp sokat nem mondd. Vannak gagyik meg jók. Például egy 550w-os codegen tápot 400wnál ne akarj tovább terhelni. Mindegy hogy codegenen belül milyen tipus, ez a márka max irodai gépbe való, de az árán kívül nem nagyon van jó tulajdonsága.

Van még egy pár ilyen.

2016. okt. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Egy tesztet futtattam a gépen, ami kiterhelte a gépet teljesen, ott max 78 fokig ment fel a proci hőmérséklete és 91 foknál van vészkikapcsolás. Én is a tápra gondolok, hogy az a probléma, de lehet hogy valami elkerülte a figyelmemet, nem akarok feleslegesen venni egy új tápot.
2016. okt. 5. 17:46
 5/17 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, nem 550 W hanem 600 W; ATX tápegység.
2016. okt. 5. 17:56
 6/17 anonim ***** válasza:

Márka? Típus?

Videókártya típusa?

Ha nem tulmelegedés akkor multiméterrel meg kellene mérni a kimeneteket

2016. okt. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A gépem adatait(vidikártya pl.) már leírtam, a tápegységnek pedig csak a márkáját tudom(amit kommentben leírtam).
2016. okt. 5. 18:06
 8/17 anonim ***** válasza:
Mindegyik fx8 maximális garantált működési hőmérséklete 61 fok, fx6 nak 71. Utánanéznék én még egyszer, hogy biztosan nem a melegedés a probléma..
2016. okt. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem írtad le a tápod márkáját, mert az ATX az a szabványa, (mint az alaplapé), nem a gyártója. Lefényképezni esetleg nem tudod a tápegységed és feltölteni pl. kepfeltoltes.hu-ra, majd felrakni ide?
2016. okt. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
ATX - ahogy írták már - form factor szabvány, nem márka. Hőmérsékletnél próbáltad GPU-t is terhelni? Furmark?
2016. okt. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!