Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik Ubuntu OP. Rendszert...

Melyik Ubuntu OP. Rendszert ajánlatos erre a gépre tenni?

Figyelt kérdés

Intel G6950 ( LGA1156 - 2x2.80GHz )

4GB DDR3 RAM (1333MHz)

Geforce 1GB PCI-E

Hallottam hogy az Ubuntu rendszerek gyorsak stabilak. Nem nagyon játszanék inkább videózásra kell. Eddig Windows 8.1-et használtam, de már beleuntam hogy folyton összeomlik a chrome, a Windows magától újra indul stb...



2016. okt. 21. 20:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
nem ubuntu rendszerek, hanem linux rendszerek, pld az ubuntu
2016. okt. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bármelyikhez bőven elég. Amelyiknek legjobban tetszik a kezelőfelülete, azzal próbálkozz.
2016. okt. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jó, de abból is melyiket érdemes?
2016. okt. 21. 20:33
 4/13 anonim ***** válasza:

Windows 7 :-D

Amúgy meg LinuxMint 18 Cinnamon ;-)

2016. okt. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
2016. okt. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én a 14.04 LTS 64-et tenném fel. A 16.04-el elég sok problémám volt.


Ez sokáig kiszolgál...


[link]

2016. okt. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#6: kivontak a támogatási listából sok még ma is használatos hardvert, így régebbi WiFi, VGA, Audio esetén gyakran gondokba került.

Főleg újabb már Windows 8 -al is forgalomba került gépekre érdemes tlelepíteni az új Ubu -t és annak változatait.

2016. okt. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tibi! Olyan itt nincs, hogy kivontak valamit a támogatási listából :) Max.terminálozni kell egy kicsit, meg egy pár repót hozzáadni kézzel.. Én elég sok gépre telepítettem, AMD és Intel vonalon egyaránt, és nem volt vele problémám.


Az újjal annál több. A teljesség igénye nélkül: AMD(fglrx) zárt meghajtót nem támogat, Szoftverközpontot terminálból kellett leügyeskedni, majd a régit vissza.stb. Hát kösz nem :) Lekopott az ujjam....


A kérdésben szereplő vasnak jó lesz a régebbi Ubi. Persze, ízlések különbözőek.

2016. okt. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Max.terminálozni kell egy kicsit, meg egy pár repót"

próbálj egy jól müködő i915 VGA -val felrakni egy mai Deb/Ubu/Mint -et.

(Alapon menni fog, azaz jelenít meg képet, de videót se fog tudni nézni.)

2016. okt. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

próbálj egy jól müködő i915 VGA -val felrakni egy mai Deb/Ubu/Mint -et.

(Alapon menni fog, azaz jelenít meg képet, de videót se fog tudni nézni.)


####


A kérdésben egy mezei GF kártya volt, ez biztos működik. De, ha a HD Graphics IGP-t nézzük..az is. Kicsit utánna olvastam ennek az i915 igp-nek mintha a 16.04-en is szívnának vele ;) Nem tűnik megoldhatatlan feladatnak. Csak, ha probléma van, akkor próbálkozni kell, bár aki Linux telepítésre, használatra adja a fejét, annak úgyis a terminál lesz a legjobb barátja.. :)


Természetesen biztos lehet, olyan hardvert találni, ami meg sem nyikkan linux alatt, de ez ritka. Láttam, hogy házalsz a Minttel, Neked ez jött be, nekem a "régi" Ubi. Ez van.

2016. okt. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!