Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik Linux Debian-t válasszam?

Melyik Linux Debian-t válasszam?

Figyelt kérdés
Abba a helyzetbe kerültem, hogy a számítógépemre egy Linux alapú OP rendszert kellene telepítenem. A legjobban a Debian tűnt a legmegfelelőbbnek de nem tudom abból melyik verziót töltsem le, és honnan. A gyors válaszokat előre is köszönöm. (Debian-ra mint disztribúcióra gondoltam)

2016. nov. 29. 20:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos oldalról a legfrissebbet.

Nem is nagyon értem más lehetőség hogyan merült fel.

2016. nov. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen mindenképp a legfrissebb Stable verzió ajánlott a hivatalos oldalról. De ha nem nagyon volt még dolgod Linux-al akkor kezdésnek inkább Mint vagy Ubuntu lehet barátságosabb lenne.
2016. nov. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam első sorban Debian-ra mert azzal már volt dolgom viszonylag rövid ideig. Gondolkodtam a Mint-en, de nem tudom hogy az miben lenne más. Persze a GUI nyilván valóan de azon kívül más eltérés van a kettő között?
2016. nov. 29. 20:54
 4/16 anonim ***** válasza:
46%

A Mint az Ubuntu alapú, az Ubuntu meg Debian alapú. Ugyanaz a csomagkezelő, csak az Ubuntu és a Mint sokkal inkább ajánlott kezdő Linuxosoknak. Debianhoz kicsit rutinosabbnak kell lenni.

Amúgy pont a GUI az, ami akár ugyanolyan lehet. :D

2016. nov. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Debian esetén a netinst telepítő ajánlott, ha van állandó, korlátlan netkapcsolatod, mert ez telepítés közben letölti magának, ami kell. Mérete 200 Mb alatt van.

Van CD-s telepítő változat, max. 650 MB körül. Összesen 8 CD, de nem kell mindet feltelepíteni. A DVD változat 3 lemezt tesz ki, de ebből is elég csak az elsőt telepíteni. Van még a LiveCD változat, ezek 1 Gb körül vannak, erről is lehet telepíteni a rendszert. Természetesen mindegyik futtatható pendrive-ról is, és mindegyikből van több, eltérő default GUI-val rendelkező változat. Xfce és LXDE gyengébb gépre, Gnome erősebb, KDE pedig még erősebb gépre.


Jó a Mint is.

Cinnamon és KDE erősebb gépre, Mate és Xfce gyengébbre.


Debianból a stable atomstabil, hátránya, hogy a csomagok elég régiek. Az unstable is jól használható (az Ubuntu, Xubuntu, Lubuntu, Edubuntu, és a Linux Mint ebből építkezik), abban kicsit újabbal a csomagok.

A Linux Mint Debian Editionnek viszont a Debian az alapja.


A sima Linux Mint más Ubuntu tárolókkal dolgozik, míg a Debian Edition.

Alapvetően a Mint az alap felhasználói felületben, és a szoftverfelhozatalban különbözik az Ubuntutól. A Debian Edition szintúgy.

2016. nov. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Még annyi, hogy ha 64 bites procid van, akkor amd64-et kell választani, függetlenül attól, hogy Intel vagy AMD procid van, Linuxéknál ugyanis ez az általános megnevezése az x64-es architektúrának.

32 bites proci esetén i386 kell neked.

2016. nov. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Jol leirtak elottem.kezdesnek en sem debian javasolnek,szerintem Mint eleg user friendly.

Nagyszuloknek is Mint 17.3 Cinnamon van fent,es elboldogulnak vele :D

2016. nov. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, és a segítőkészségeteket. :)
2016. nov. 29. 22:33
 9/16 Alain Delon ***** válasza:
Azért ne ijedj meg a fenti "KDE erősebb gépre" dologtól. Nem kell annak olyan erős gép. Nekem sem erős gépen van. Ez egy mítosz, amit folyamatosan szajkóznak.
2016. nov. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Tom Benko ***** válasza:
A legfrissebb verziót töltsd le. Ne hidd el, hogy a *buntu vagy a Mint olyan felhasználóbarát, csak addig az, amíg el nem kezdesz turkálni benne, márpedig, ha kell telepítened, akkor nemsokára ez lesz a helyzet.
2016. dec. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!