Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Innen (distrowatch.com/)...

Innen (distrowatch.com/) melyik linux verziót válasszam? +Android pc változatát próbáltátok-e már?

Figyelt kérdés

Nem csak egy gépre telepítgetnék:


Létezik olyan linux disztró amelyikben alapból van telepítve EQ?(elég szenvedős parancssorból felrakni) Vagy létezik-e multimédiás disztró, amiben alapból van mkv lejátszó telepítve?


Akkor Xp-s laptopra(T3400,2gbram) melyiket rakjam?(PcLinuxOs?)



Akinek van ezekkel tapasztalata írhatna pár szót melyik verzió mit tud?


+Az android PC változatát próbálta-e már valaki(remix os)Van-e live cd verziója?



2016. jan. 28. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Linux Mint Cinnamon-t javasolnám kezdőnek, mert borzasztó egyszerű, semmi extra tudást nem igényel. Talán még a Lubuntu-t is merném ajánlani.

Melyik mit tud? Erre nehéz válaszolni, mert igazából mindegyik tud mindent, amit egy Linux-nak tudni kell. Inkább a kinézete, menürendszere, asztali környezete, csomagkezelője különbözik, és persze a nehézségi foka. Vannak problémásabb Linuxok, amihez elkel némi tapasztalat, pár éves gyakorlat, ismeret.

Ha van kedved hozzá, akkor próbáld végig mind. Én pár éve szinte hetente próbáltam újat, mert annyira tetszett, hogy millió féle Linux van, de már csak az egyszerűség és a minimális erőforrásigény érdekel.



Androidot nem próbáltam még, de hétvégén feldobom a gépre letesztelni.


Ezzel pendrive-ra tudod tenni, aztán már telepítheted is: [link]

2016. jan. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kezdőknek az Ubuntut vagy a Linux Mintet szokták javasolni, mivel ezeket jobban az átlagfelhasználóknak szánták.


Mivel régi gépről van szó, valamilyen kisebb ablakkezelővel ellátott változata - Linux Mint XFCE, Xubuntu esetleg Lubuntu - javasolt.


MKV lejátszónak ott a VLC Media PLayer (ami tartalmaz hangszínszabályzót is: [link] ), ez telepíthető az Ubuntu szoftverközpontból. Van külön valós idejű hangszínszabályzó is, pulseaudio-equalizer néven - ugyancsak elérhető a Szoftverközpontból.

2016. jan. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Jah, a multimédiás disztró: [link]


MKV-t bármiből lejátszhatod, a Linux Mint pedig alapból rendelkezik az alapvető plugin-ekkel. Én VLC lejátszót használok Linuxon is.

Mi az az EQ?

2016. jan. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Mi az az EQ?"

Equalizer, hangszínszabályzó.

2016. jan. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3.


Hangaszín szabályozó...


2.


Van egy erősebb gépem is i5, a régi pentiumra(apumé) 32 biteset gondoltam.


A csomagkezelőben meg nem találtam a pulse equalizert, magamnak kellett a kubuntuban telepiteni és az zavar benne, hogy nem marad meg benne a beállítás.

2016. jan. 28. 19:24
 6/11 A kérdező kommentje:
A linux mintel meg az bajom,hogy nem jól kezeli a billentyűzetet meg a a betűket.
2016. jan. 28. 19:28
 7/11 anonim ***** válasza:

"A csomagkezelőben meg nem találtam a pulse equalizert, magamnak kellett a kubuntuban telepiteni és az zavar benne, hogy nem marad meg benne a beállítás."

Annyira nem bonyolult felrakni:

[link]

A Save Preset meg a Keep Settings meg hasznos lehetőségek benne.

2016. jan. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A billentyűzetet telepítéskor állítsd be, vagy utólag is átállíthatod. Csak ki kell választani a megfelelőt. Nekem nem volt még ilyen problémám.

Gondoltam, hogy equalizer, de azért beírtam a keresőbe, és érzelmi intelligencia teszteket, meg online játékokat dobált ki, úgyhogy elbizonytalanított. :D


Biztos van arra is valami megoldás.

2016. jan. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"A Save Preset meg a Keep Settings meg hasznos lehetőségek benne."


Nem vagyok hülye, be volt kapcsolva oszt nem maradt meg...

2016. jan. 28. 21:24
 10/11 Tom Benko ***** válasza:
Hm. Arch? Mondjuk azon alapból nincs semmi telepítve, illetve az van alapból telepítve, amit telepítéskor telepítesz a telepítvényre, úgyhogy akár mkv-képes lejátszó is. Mondjuk telepítéskor még megadod célnak a vlc csomagot is. (Ilyenkor érdemes az xorg kollekciót is telepíteni, különben elég furán fog kinézni...)
2016. jan. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!