Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik jobb: Samsung Galaxy...

Melyik jobb: Samsung Galaxy S7, vagy Apple iPhone 7? Jó lenne, ha GPS internet nélkül is menne. Mindkettő A-GPS, GLONASS, a Samsung BDS-t is ír. Ezek mit jelentenek?

Figyelt kérdés
Valaki azt mesélte, hogy az iPhone-ja be se indult, amíg nem adott meg hitelkártya számot. Ha ez igaz, marad a Samsung...

2016. dec. 2. 17:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A GPS mindehol megy internet nélkül is, más kérdés hogy a térkép, amin megjeleníti a helyzeted az memóriából tölt e be vagy internetről, ezt az adott app szabja meg.. Az agps mondjuk pont internetes de ez irreleváns a kérdés szempontjából, mivel már kijelntettük, hogy működik a sima GPS internet nélkül. A GLONASS az orosz GNSS a BDS pedig a kínai beidou, így ez ezt is kezelni tudja, nem csak a navstart vagy a gelileot (USA és EU GNSS).

Egy iPhone használatához szükséged van egy apple fiókhoz, amihez a regisztráláskor meg kell adni bankkártya adatokat, mivel ezen a fiókon keresztül vásárolhatsz fizetős appokat vagy az appokon belül ajánlott pénzért megvehető tartalmakat.

Hitelkártyára nincs szükség.

2016. dec. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%

Amiben a samsung jobb:

-Sokkal jobb akkumlátor élettartam

-Gyorsabb akkumlátor feltöltés (3x gyorsabb mint az iphone és 3x tovább is bírja)

-Szebb kijelző (szín, pixel)

-Személyre szabható operációs rendszer

-Elfgadhatóbb design (szerintem)

-Ha jól emlékszem olcsóbb is

-3.5mm Jack dugó (LOL LOL LOL)

-több ram

-Bővíthető

-Ingyenes 100gb 2 év OneDrive előfizetés (minden samsungra)

-NFC


Amiben az iphone rosszabb

-minden amit eddig felsoroltam

-ár

-nem bővíthető

-zárt operációs rendszer

-kevesebb alkalmazás

-kihasználhatatlanság

-Butított NFC (Csak apple pay-re tudod használni, nem tudsz küldeni fájlokat vele másik telefonra, egy szimpla összeérintéssel)


Amiban az iPhone jobb:

-Ha sétálsz az utcán azt nyonkodva, mindenki azt hiszi majd gazdag vagy, mert egy méregdrága mobilt vettél ami csak a neve miatt ér annyit amit ér, és már egy 2013-as androidos modell fejlettebb és modernebb volt. (Hardware-kre gondolok, nem gyorsaságra stb, nyilvan az iphone

gyorsabb)


Gyakorlatilag ennyi is volt az előnye.

Samsungra tölthetsz le offline térképet ha esetleg nem menne a GPS nem nélkül.


Nekem volt csúcs samsungom és csúcs iphone-m is. Még egy olcsó €50 kínai telefonnal is jobban el lennék egy mint iphoneval.

1 hónapig bírtam, tovább nem. Letargiában voltam és depressziós lettem a bezárt telefontól. Amint kezembe vettem a samsungot, dobtam is el az apple-t.

Ipad mini-m is volt majd egy évig. Majd elattam és egy fele annyit érő új notebook-ot vettem. Nálam az apple elásta magát.

Szerintem samsungot válassz.

2016. dec. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Ja, es ha ingyen tudsz letölteni iphone-ra zenét, akkor meghajlok előtted.
2016. dec. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

2-es

Meggyőztél.

1-es

Eszerint az agps egy térkép nélküli applikáció. A bankkártya esetemben hitelkártya is, végülis tök mindegy, tehát marad a Samsung.

A Sygic-en kívül ismertek ingyenes app-ot, ami használható internet nélkül M.o., Nyugat-Európa viszonylatban?

2016. dec. 2. 18:41
 5/17 anonim ***** válasza:

Reméltem is, hogy sikerül meggyőzni :)

GPS Naigation-t próbáltad?

2016. dec. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
*Navigation
2016. dec. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Most egy Sony-Ericsonom van, de 8 éves, s a frissitések miatt kevés a memóriája -már mindent letöröltem rajta, amit lehetett, kivéve a Sygic-t. A csere gépre kell majd valami normálisabb.
2016. dec. 2. 22:16
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

3# iPhonem van, a büdös életben nem fizettem még zenéért (telefonra), gond nélkül fel lehet rakni mindent iTuneson keresztül, nem kell semmilyen 3rd party programmal szenvedni, megmarad az album borító, előadó, cim. Ez csak egy urban legend, h nem lehet.

Ezenfelül hiába teszel bivaly hardwaret egy szar program alá, nem lesz jobb mint ha egy szar hardwaret maximálisan kihasznál egy jo program. Es ezzel nem azt mondom hogy az android szar, csak rámutatok a tényre hogy az android szoftvert megírtak, ami eldocog vagy repeszt random készülékeken, mig az ios direkt es kizárólag az iPhone hardwarere lett fejlesztve bitwise szinten..

Aláírom, hogy. 3.5 jack nagy érvágás, ettől meg nem lesz erősebb az ervelesed ha megismetled az egyiknél negativomkent, ami a masik előnye..

Az ios appok rendszerint stabilabbak es jobbak mint az androidos társaik, kérdés, hogy ez a fejlesztők, vagy az OPrendszer hibája. De iPhone Fb mesengeren pl sosem látsz olyat hogy huzamosabb idő után internethez jutó készülék végig csipogja az összes elmúlt időszakban érkezett üzenetet. Szolidan kiírja h x uj uzeneted van, ha egyszerre sok jön, amugy meg képes lefeissiteni önmagában. Stb... offline térképek rogyasig vannak appstoreban, jellemzően ami nem Google exclusive, hanem független az hamarabb jön ios-ra. Sorolhatnam az előnyeit úgyis le leszek szavazva... de azert hülyeséget sem kell terjeszteni


Az agps pedig nem egy fizetős app hanem egy jellemzően fizetős szolgáltatás ami a GPS helymeghatározásnak pontosságát javítja. Az agps = assisted gps, tehát a gps modul kisegitesere épített rendszer, ennek segítségével nem csak a műholdról kap jelet a GPS vevő hanem interneten vagy mobil hálózaton keresztül is. Igy hamarabb hozzájut a műholdak aktuális helyzetéhez nem kell várni h frissüljön az almanach, up-to-date értékekkel kalkulál az ionoszfera hatásával igy javítja a pontosságot mert jobban ismeri a jel torzitasat, sőt adott esetben a helymeghatározás kiszamitasat sem a készülék végzi hanem a kapott jeleket továbbítja a központba, ott kiszámolják, majd visszakapja a helyzezét.

2016. dec. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

8-as

Hát -"feldobtad a labdát..."

Androiddal nekem semmi bajom nem volt, amíg a 8 éves készülékem folyamatosan memoriahiányra nem kezdett panaszkodni.

iPhon-tól azért ódzkodom, mert egy ismerősöm vett egyet a gyereknek, bankkártya adatok nélkül be sem tudta indítani, s mint mondja azóta is fizet, gyakran azt sem tudja ', miért.

2016. dec. 3. 01:00
 10/17 anonim ***** válasza:
Amugy valamelyik okos irta hogy a samsung az 3* gyorsabban tolt fel de az nem igaz hogy 3* jobb az uzemideje.. tesztekben is irtam rola hogy kozel azonos, de ha iphone 7 plust vennel annak tovabb birja az akksija mint az s7-nek
2016. dec. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!