Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vennétek laptopot a helyemben?

Vennétek laptopot a helyemben?

Figyelt kérdés
Van itthon egy tök jó asztali gépem. Most ballagok, szeptembertől Pesten fogok tanulni és arra gondoltam, hogy a ballagási pénzből veszek egyet, azt legalább magammal tudom vinni. Szerintetek?
2010. máj. 1. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Én vennék, miért ne?
2010. máj. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

igen..de nekem már van egy apple laptopom,én azt ajánlom n a g y o n jó;)*

15/L

2010. máj. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha szükséged van rá, vedd meg. Ha nincsen rá szükséged ne vedd meg. Ennyire döntésképtelen idiótákat is felvesznek manapság egyetemre vagy hova mész?
2010. máj. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szeptemberig semmiképp se vedd meg. Én 2 éve nyár végén megvettem, hogy a koliba jó lesz, mert kevés a hely. A koliba nem vettek fel, viszont volt egy 180k-s "gamer" laptopom, amivel kitörölhettem a seggem, ugyanis:


-az albérletben akkora asztalom lett, mint egy ajtó

-otthon is van számítógép, a 3 órás hazaútra meg tök felesleges

-a sebessége elég volt, de fele pénzből kétszer gyorsabb asztali gép kijön, de még monitorral is csak kb a kétharmada lett volna az összeg

-sok a járulékos költség (router otthonra, táska, esetleg utiköltség, ha nem futárral hozatod)

-hiába jó, hogy bárhova viheted, úgysem fogod, mert ha sokat mászkálsz, akkor sok az az 5-6 kiló. Hiába kb 3kg a gép, ott a töltő, táska, egyéb szirszarok, amik benne vannak

-kicsi a monitor


Nekem kb kb 220 ezer forintomba fájt összesen a laptopom: 180k a gép, 12k a táska, 8k az egér, 13k a router, 6-7k utiköltség+kaja+mozi. Novemberben eladtam 165k-ért, nyakamon maradt a táska, a router, azóta is tök fölöslegesek nekem.

Miután eladtam, vettem egy asztali gépet 22 colos monitorral, azóta is azt használom. Bőven elfér az albiba, de azóta tudom, hogy a koliban is elfért volna. Sokkal gyorsabb a laptopomnál, kényelmesebb és jobb mindenre, amire használom. 15-16 colos képernyőn igencsak szar lenne pl mérnöki programokkal tervezgetni. Ráadásul azóta már 100-120 ezerből rohadt jó gépet lehet venni (az ipon.hu-t tudom ajánlani, jó áraik vanank), 40k körül meg hatalmas monitorokat szép képpel és normális felbontással.



A 15 éves apple fan hölgyikének meg lehet, hogy jó a macbook, de:

-rohadt drága

-az árának a feléből külömb üzleti laptopot kapni szinte bármelyik rendes gyártónál

-macOs-sel kitörölheted a segged, mert kb semmivel sem lesz kompatibiis, ha mérnöki szakra mész

2010. máj. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ne vegyé
2010. máj. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!