Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik laptopot vennétek a...

Melyik laptopot vennétek a kettő közül? 19/L

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek hozzá, de ez a kettő "fogott meg" igazán.


[link]


[link]


Persze ha esetleg tudtok valami jobbat hasonló áron, szívesen meggondolom magam. :)


2011. ápr. 10. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha a kettő közül kell választani akkor azt amelyikben az nVidia GT320 videóvezérlő van, ez jóval gyorsabb mint az intel 4500M.
2011. ápr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ebből a kettőből inkább az első.


Ha kell hardveres videó gyorsítás filmekhez, akkor ez:

[link]

vagy ez:

[link]

Mindkettőre két év garancia van, ami elég komoly plusz szerintem.


Esetleg ez:

[link]

Én ilyet használok, és nagyon meg vagyok vele elégedve.

Elég gyors, olcsó, van hardveres videógyorsítás, akkuról négy órát kibír, és megvan a két év garancia.

2011. ápr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves Gyakorivalasz2!

Megkérdezhetem, hogy te mi alapján választanád az elsőt? Tényleg meggondolandó, amiket ajánlottál.

Köszönöm a válaszokat, ha valaki tud még valamit hozzátenni, kérem írja le. :)

2011. ápr. 10. 13:01
 4/13 anonim ***** válasza:

"gyakorivalasz2 válasza:

Ebből a kettőből inkább az első."


És mi alapján az első áruld el, szebb a foglalat?

Elbagyogsz megnézel egy GMA4500m vs GT320M összehasonlító tesztet és meg fogsz lepődni.

2011. ápr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Azért mondtam az elsőt, mert mivel lányról van szó, gyanítom nem Metro 2033-azásra veszi a laptopot, így az olcsóbb is elég. Egy Sims 2 vagy 3 azon is elmegy, egyéb területen pedig nem tud annyival többet a GT320M, hogy megérje azt a +15 ezret.


Bár tiszta lelkiismerettel csak az általam kiválasztott gépeket ajánlanám, nem a kérdésben szereplőket.

2011. ápr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szóval egy Sims 3 eldöcög az elsőn is? :D


Egyébként mit gondoltok, kell nekem netezéshez, filmezéshez, maximum sims tipusú játékokhoz 4 giga memória? Mert én azért választottam ezeket, hogy ne 3 gigásat vegyek, amilyen a legtöbb, ebben a 100-150 ezres árkategóriában. Szóval nem tudom, elég lenne-e nekem kevesebb memória is.

2011. ápr. 10. 13:27
 7/13 anonim ***** válasza:

Tiszta lelkiismerettel én másik 30 laptopot ajánlanék, amikkel jobban jár.

Viszont nem szabad elfelejteni hogy egy modern operációs rendszer aktivan használja a videókártyát, mint ahogy egy modernebb program is és erre a területre egyre inkább koncentrálnak a szoftverfejlesztők, hogy minél nagyobb teljesitmény csikarhassanak ki az adott szoftver/harver párosból.

Igy ez a csak játékra kell jó vga már rég nem igaz, a jelenlegi oprendszereket és szoftverek ilyen szempontból (sem) lehet egy kalap alá venni egy w98-al vagy Xp-vel.


Ez nem azt jelenti, hogy az nvidia 320M egy hűde vga lenne, csak annyit, hogy ez az intel 4500M már 3 éve is harmatgyenge volt, tehát a kettő közül a nvidiás a megfelelő válasz.

2011. ápr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A húgom GMA950-nel és egy öreg Dual Core E2140-nem Sims 2-zik, és a 3 is ment neki, Windows 7-et használ, így szerintem a 4500M-sem lesz gyengébb (sőt!).


Azzal viszont nem vitatkozok, a mai programok terhelőbbek a grafikus processzor számára, mint a régebbiek.


Én mindenképp az egyik Lenovo gépet ajánlanám.

2011. ápr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 jas0nx ***** válasza:

Igazából az előttem válaszolók már mindent elmondtak... Azért annyit még hozzá tennék, hogy a 4 giga memóriát valószínűleg ki sem fogod használni, mivel 90%, hogy 32 bites oprendszert fogsz majd használni és ezek nem tudnak annyit megcímezni... Jelenleg meg még a 64 bites oprendszerek nem forrták ki magukat...

Összességében jól hangzik, hogy giga ram, de ebből 1 gigát nem is fogsz használni. Igazából le kelett volna írnod, hogy pontosan mire is szeretnéd használni a gépet és ez alapján tudtunk volna megfelelőket ajánlani.

2011. ápr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. Igazából teljesen átlagos dolgokra, mint HD-s filmek nézése, aktív netezés, letöltés, esetleg gyengébb játékok. Az akkumulátor nem fontos, hogy sok időt bírjon, általában csak "bedugva" használnám, így a súlya is mellékes, ritkán vinném magammal. Az fontos lenne, hogy kapjak hozzá egy eredeti Windows 7-et.
2011. ápr. 10. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!