Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Érdemes 5 éves DELL m5010...

Érdemes 5 éves DELL m5010 laptopot felturbózni?

Figyelt kérdés

Semmi baja, működik rendesen, csak kezd lassú lenni, néha lefagy. Szeretnék plusz 4 ramot rakni, ssd-t és hdd 1 TB-osat tenni.

Mi a véleményetek, érdemes-e felturbózni? Vagy inkább újat venni? 2011 nyáron kaptam. Fontos lenne, nem szeretnék pénzt kidobálni. Minden kérdésre szívesen válaszolok, és sok segítséget megköszönném. Köszönöm.



2016. dec. 12. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Amit ki akarsz dobálni az 30 40ezer forint (ram ssd hdd) és akkor csak az alját számoltam.Az utolsó ismert ára [link] ettől még a procid nem lesz jobb se az aksid.Olvasatom szerint 4Gb-ig bővíthető, az ssd-t a dvd helyére barkácsolhatod.... Inkább add el és vegyél egy újat.Vagy rakd újra az oprendszert és használd netezésre amíg megy.
2016. dec. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:

Attól függ mire használod. Általános használatra, pl netezni bőven elég ez a gép 4 GB RAM. És nem árt kitakarítani a hűtőrendszert és újrapasztázni, ha még nem volt.

Az SSD jó ötlet, az nagyot dob a felhasználói élményen.

SSD és HDD csak úgy lehet venne egyszerre ha az egyiket az Optikai meghajtó helyére rakod.

2016. dec. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A RAM bővítés jó lesz.

HDD-t szerintem vegyél külsőt, ha tárolni akarsz.

A többi szerintem nem érdemes, a processzorod marad ami volt, inkább pár év múlva veszel egy erős gépet.

2016. dec. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az új gépek többnyire ócska kinai gagyik, kivéve a drágább kategóriákban. Nem éri meg újat venni, a Windows10 meg ezekhez készült rossz operációs rendszer.

Nekem kis Thinpadom van, ez is öt éves, 4 GB, HDD viszont kicsi, ezt szeretném majd SSD-re cserélni. De most is gyors és hibátlan.

2016. dec. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es vagyok: ja ebben a Thinpadban i5-ös Intel proci van...
2016. dec. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!