Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Slackware a legjobb Linux...

Slackware a legjobb Linux disztribúció?

Figyelt kérdés

Wikipédia szerint ez a legrégebbi és egyben legjobbnak tartott disztró: [link]


Nincs grafikus telepítő , mindent szövegesen kell megoldani , de a végeredmény számomra meggyőző volt: extrém stabil és gyors.

Repo kicsit szegényes ugyan.

Distrowatch szerint viszont csak a 33. helyen áll vagyis szinte senki nem használja. Ennek mi az oka ?

Mások szerint is ez a legjobb ?



2015. nov. 8. 19:53
 1/9 Tengor ***** válasza:
74%

Mivel tesztelted, hogy extrém stabilnak bizonyult?

Nekem a Linux mint vált be XFCE-vel. Nincsenek stabilitási gondok, gyors is, kényelmes is.

2015. nov. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más a kedvence,én pár próbáltam több disztrót is,a végén mindig visszaváltottam a Xubuntu-ra.Most hogy újra raktam atom stabil,minden probléma megoldódott.Nem lehet rossz de elég szűkös a szoftverkínálat.A legstabilabb disztribúció egyike a Debian és a Red Hat Linux mellet.
2015. nov. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Wikipédia szerint ez a legrégebbi és egyben legjobbnak tartott disztró"

A wiki cikket (vagy az angol eredetit) szerintem vagy a slackware-esek írták, vagy egy rajongó. Szóval a reklám részét nem kell tényként kezelni. Ráadásul "az EGYIK legjobbnak tartott". Mondjuk 20 másik mellett?


Nem szidni akarom, mert biztos jó, csak nem szabad ilyen leegyszerűsített módon összehasonlítani a disztrókat, hogy "melyik a legjobb". Ezt már nagyon sokan kifejtették itt a gyk-n, hogy miért.

2015. nov. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem , szerintem a Debian a legjobb :>


Amúgy mindenkinek más a kedvence. Sikertelenségének oka a marketing teljes hiánya és a használatához szükséges tudás hiánya. Pedig nem 'nehezebb' kezelni mint az Arch-ot ,slapt-get mellett a repo se rossz már.

Mindezek mellett csak 3 hónapig használtam a Debian megoldásait jobbnak tartottam és tartom.

2015. nov. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Csxeba ***** válasza:

Én Arch párti vagyok.

Slacken vannak bináris telepítők, vagy mindent fordítani kell mint a Gentoo-ban?

2015. nov. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vannak előre fordított csomagok (tarball) , csak függőségkezelés nincs.
2015. nov. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Csxeba ***** válasza:

Az milyen fun lehet pfff :D

Akkor honnan tudod a dependenciákat? De le tudod scriptelni magadnak a dependenciák lehúzását, nem?

2016. jan. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Stabil és gyors , de sajnos okkal szorult háttérbe napjainkra , már nem tudja teljesen felvenni a Debian és Redhat rendszerekkel a versenyt. Kevés a csomag , az átlagusernek a beépített függőségkezelő is hiányozni fog , abban biztos vagyok.Egyszerű célokra a slack is megfelel , de komolyabb célra vállalkozásnál már szembetűnőek lesznek a hiányosságok.

Haladó usernek jobban bejön az ilyen ubuntu szintű bohóckodásoknál , de redhat , debian , arch sokkal univerzálisabb.

2016. jan. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Igen, extrém gyors, t42-es laptopon 1080p video-t néztem kde alól.

"grafikus" olyan szinten a telepítő, hogy lehet navigálni.

aki tud minimálisan angolul végig viszi az embert a telepítésen, persze nem árt utána olvasni, hogy mit miért... én mondjuk nem tudok angolul olan jól, ezért tutorial videokat néztem.

Sokan használják, de inkább hobbi disztró mára már, ahhoz képest, hogy réges rég google is ezt használta.

Régen mikor még volt slackware.hu akkor ki volt írva, hogy aki ismeri a slackware-t az ismeri a linuxot.

függőség meg pont előny nekem, hogy nincs, ubuntu alatt mindig sikerült összebarmolnom. Csomagokat meg tény amúgy, hogy vadászni kell.

Extrém stabil és extrém biztonságos is.

Egyébként legidősebb disztribúció és a 2. létező disztribúció, egy személyes projekt Patick Volkrreding személyében :)

Üdv.

2017. aug. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!