Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » NAS vásárlása előtt állok,...

Pepete kérdése:

NAS vásárlása előtt állok, elég tájékozatlan vagyok a témában ezért hozzáértők segítségét szeretném kérni. Többit lejjebb?

Figyelt kérdés

Egymagam próbáltam tájékozódni a lehetséges eszközök közt, de mint említettem elég hiányos a tudásom, ezért minden építőjellegű hozzászólást szívesen fogadok.


Amire legjobban használnám:

- adattár(saját felhővel)

- okosTV-n filmnézés (HDMI kimenet előny emiatt)

- 0-24-es torrent futtatása

- 2 bay

-lehetőség szerint halk legyen

2 típus közt vacilálok idáig:

- Qnap ts-251(+2GB)

- Thecus N2810

- A Synology-t drágának találtam...


Előre is köszönöm.



2017. jan. 2. 09:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Hali.


NAS az nagyon is céleszköz. Ezért én személy szerint nem igazán szeretem. Bár nekem van NAS-om, de nem mint NAS-Termék címszó alatt, hanem mint szerver gép, ami kimeríti a "Hálózatra Csatlakoztatott Tároló" fogalmát.


Azaz egy integrált CPU-s alaplap, vettem hozzá RAM-ot, meg volt a pincében egy hát meg egy használaton kívüli táppal. Meg persze bele HDD, de azt mindenképpen kell venned mind 2 esetben.

Oprendszernek meg feltettem egy CentOS (linux)-ot. Csak az alaplap nem támogatja a RAID-et, így (mert a linuxok tudják) szoftveresen oldottam meg.


- router port nyitva

- ddns beállítva


Simán megy egyszerre: web, torrent, média, adattár szerverként. Még egy TeamSpeak3 szervert akarok rápakolni, és még amit kitalálok. :)

2017. jan. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!