Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám a modomem...

Hogyan tudnám a modomem összekötni a routerrel? A szolgáltatótól kapott Sagemcom FAST3686 modem-routert akarom hozzákötni egy TP-Link WR841N routerhez, mert amit a szolgáltató adott az borzalmas, de sehogy sem akar sikerülni.

Figyelt kérdés
Szakavatott vagyok még sem akar sikerülni. A fő probléma az, hogy az a vacak Sagemcom nem tud bridge módot. Jelenleg a modem LAN-jából van bekötve a router a saját WAN-jába így a modemen van egy 192.168.0.0 -ás hálózat míg a routeren egy 192.168.1.0-ás háló. A router dhcp-n keresztül kapja az ip-t és dhcp-vel szórja is. Próbáltam már mindenféle beállítást, de a vége mindig az, hogy hálózat van, de internet nincs. Arra hivatkozik a windows, hogy a DNS kiszolgálókkal van a baj... Valami ötlet?

2017. jan. 7. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy két külön alhálózat legyen?

Ha nem, akkor csináld úgy, hogy lanból lanba kösd és a routeren tiltsd le a dhcp-t és állíts be neki a modemtől eltérő ip-címet. pl. 192.168.0.2-t.

2017. jan. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első körben megpróbálnék egy normális modemet kérni a szolgáltatótól, ami tud bridge módot, mert dupla NAT mögött elég nagy szívás van, semmi aktív cuccot nem tudsz használni.

Ha ez nem megy, akkor próbálj fix DNS-t használni. A gép az IP-t fölveszi DHCP-n, de a DNS-nek pl beírod a Google szervereit (8.8.8.8)

Melyik szolgáltató ad ilyen vacak modemet?

2017. jan. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Elsőnek: Nem fontos, hogy két hálózat legyen, sőt jó lenne ha minél egyszerűbb lenne az egész. Ezt megpróbálom, aztán majd megírom mi lesz, mert így még nem próbáltam.


másodiknak: Sajnos ez már egy cserélt modem, az előző cisco volt, de elromlott, ezt kaptam helyette. Még 1x nem fognak cserélni, csak ha lejárt a "kihordási" ideje. A fix dns-t is megpróbálom.

2017. jan. 7. 10:52
 4/4 anonim ***** válasza:
miért kéne duplán NAT-olni? Fogj egy UTP kábelt, egyik végét kösd a Sagemcom 1/2/3/4-es portjába másikat meg a TP-Link 1/2/3/4-es portjába. Probléma megoldva. Vagy ha olyan problémáid vannak, hogy gyenge a szolgáltató routere, akkor a TP-Link-nek a WAN portjába kösd és állítsd be a WAN Connection Type-ot Dynamic IP-re és kész.
2017. jan. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!