Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni érteni haladó szinten egy számítógépet, op-rendszert?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy info zseni, sőt! De érdekel csak sokat olvasok fórumokon és annyi minden nem tiszta nekem. Mások olyan fogalmakat hasznáénak, amiket még sohasem hallottam. Kb. Önerőből mennyi idő, amíg nagyjából megtanulok érteni a hálózatokhoz, helyes konfigurációs beállításokhoz, biztonsági műveletekhez, helyes telepítésekhez, BIOS-hoz, bootolni, érteni bizonyos parancssorokat, hogy mire valók, meg, hogy egyáltalán hogy tudjam nagyjából, hogy mi folyik a gépemen, biztonságban van-e, hogyan lehet fejleszteni, ha elromlik nagyjából hol keressem a hibát. Programozni nem akarok, csak így nagyjából azért konyítani hozzá.
2017. jan. 15. 04:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez két emberen múlik. Rajtad, és a tanárodon.

Egy jó tanár, és ha te is fogékony vagy, akkor beléd tudja verni akár néhány hét alatt is.

de ha a fenti két tényezőből egy is hiányzik, (vagy mindkettő), akkor évekig is tarthat.

Szóval ebből a szempontból egy kicsit sántít ez a kérdés. :)

2017. jan. 15. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Onerobol. Na olyan nkncs hogy megtanulod, mindig valtozik es alapoktol kene a logikat erteni. Sokan szavakat hajigalnak de nem tudja mit jelent csak azt hogy ezt kell mondani. Pl legelgerjedtebb a ghz ill mhz a gep vagy cpu sebessege, tobb 4 mag dupla gyors mint a ketto blablabla..

A feladatod hogy olvass tanulj 4-6 ev mulva ugyes lehetsz.

2017. jan. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondom, hogy símán meglehet tanulni önerőből, sőt a legjobb, ha magadtól jössz rá a dolgokra, mert akkor érted meg igazán. Gyakorolni kell minél többet és pár év alatt egész jól elsajátíthatod az egészet.


Akik informatikát tanítanak, hát őket jóindulattal sem nevezném szakértőknek. Jó példa erre a sok informatikából szinte teljesen analfabéta fiatal. Nem tudom nekik mit tanítanak informatika órán, de azért az kicsit durva, hogy sokan alapvető fogalmakkal sincsenek tisztában és soknak akár egy DVD lemez kiírása is meghaladja a képességeit. Ennyit az oktatásról..

2017. jan. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 igazad van, önerőből is meg lehet tanulni azokat az alapokat amiket a kérdező felsorolt. Én anno ugy kezdtem el foglalkozni az egésszel hogy kaptam egy PC-t, még régi P3-as volt, és pénzhiány miatt egyre jobban beleástam magam hogy hogyan is lehetne a legtöbbet kihozni a gépből, ha elromlott valami nekem kellett megkeresni és kijavítani, és a legtöbb dolgot, sőt, majdnem mindent fórumokról szemezgettem ki. Most ott tartok hogy az ismerősi kör hozzám hordja javítani a gépeit,tőlem kér tanácsot. Ez kb. 3 évbe tellett.
2017. jan. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szerencsére a Youtube is tele van oktató videókkal.Olvasgatni fogok, szabadidőmben

nézegetni videókat, böngészni afórumokat

aztán majd csak alakul,

2017. jan. 19. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!