Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Jovore leszek elsős de ik...

Strangle kérdése:

Jovore leszek elsős de ik programtervezo informatikus szakán. Milyen teljesítményű laptopot érdemes venni?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 23. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell nagyon durvát, a legkeményebb alkalmazás, ami futni fog rajta a Visual Studio.


4, de inkább 8 GB ram legyen benne, meg minimum egy közepesen erős processzor.


Windows + emulált Linux talán, amivel a legjobban jársz, bár fordítva, vagy dual boottal is megoldható, ahogy neked tetszik.


Ha csak tanulásra kell, játszani nem akarsz rajta, akkor nem kell túlköltekezni.


Pro tip: logikára óráról órára tanulj, mert Várterész az évfolyam 70%-át elkaszálja.

2017. ápr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a tanácsot, esetleg tudnal ajánlani?
2017. ápr. 24. 19:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok 1-2 éve otthon a laptopok között, nem tudom, hogy mi jó most, és mi éri meg.
2017. ápr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom:) varom a további válaszokat.
2017. ápr. 25. 20:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Dell Vostro vagy ha kicsit több pénzed van, Latitude sorozatot javaslok: 3 év helyszíni garancia van rá.

Legalább 8GB ramot javasolnék, de 4GB-tal is lehet dolgozni. Prociból próbálj legalább egy i3-at nézni, videokártya az kevésbé fontos, ha nem akarsz játszani. Nem tudom DE-n mennyire kell most a Linux, de szvsz ha dualboot-ot csinálsz, az a legjobb. Vehetsz eleve Linuxos laptopot is és akkor a Windows árát megspórolod (nem ér annyit, amennyivel megemeli a gép árát)


A DE-n amúgy Várterész tényleg nagyon hirhedt, én épp ezért mentem inkább Nyíregyházára. Ott elég könnyű minden és nem nagyon vannak szívatós tanárok, meg a Visual Studio-n kívül minden más program ami kell opensource-os és megy Linuxon is.

2017. ápr. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen intelest vegyél, mert fogtok tanulni assembliben programozni intel processzorra.A fiamnak amd-s van és örökké küldözgeti haza a feladatait hogy próbáljuk ki inteles gépen. Ezért kellet külön egy gépet itthon összerakni, mert minden gépünk itthon is amd-s. Borzasztó macerás.
2017. máj. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a tanacsot!;)
2017. máj. 19. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!