Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lefagy a Windows 10 és a...

Baumann21 kérdése:

Lefagy a Windows 10 és a wifi-t sem érzékeli. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Asus X540LJ-XX108D típusú notebookomon folyamatosan véletlenszerűen lefagy a rendszer és gyakran eltűnik a wifi, mint funkció (gondolom a hálókártyánál kell valamit állítani, de mit?) Nem hinném hogy driver hiba, mert a géphez tartozó telepítő cd-ről is próbáltam, valamint az ASUS oldaláról is az illesztőket telepíteni és az Eszközkezelőben a wifi driverén kívül nincs hibaüzenet. De a wifi hibaüzenete eléggé fura.: 3 verzió van. 1. ez is rendesen látszik, mint hogy megfelelően működik. 2. sárga felkiáltójeles, mint hogy nem működik rendesen, de ha frissíteném, azt írja, hogy már a legfrissebb. 3. Nem is látszik egyáltalán, mintha nem is lenne wifi funkció a laptopon. Ez a 3 verzió váltakozik újraindításokat követően. PLS HELP!!!

2017. máj. 29. 22:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Telepítsd újra a windowst aztán írd, le hogy van-e még baj. De előbb szedd le majd a drivereket ha újrahúztad
2017. máj. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A hardver hibát kilehet zárni, azzal, hogy egyszer van aztán nincs és utána megint van wifi? Ha hardver lenne, akkor csak simán nem lenne. Vagy igen?
2017. máj. 29. 22:56
 3/14 anonim ***** válasza:
Sárga felkiáltójel driver probléma.
2017. máj. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Igazából az a gond hogy Win10, a leírt hiba egy korábbi Win10 verzióról következőre való hibás frissítés eredménye.

Ezt úgy lehet legegyszerűbben orvosolni ha a gyártó oldaláról letöltöd a Drivereket, és újra telepíted a jelenleg legfrissebb Win10 -el.

[link]


(Sajnos korábbi Windows -hoz, a telepítőt kell fabrikálni, vagy is pl. Win7 esetében SATA AHCI vezérlő driverét hozzá rakni)

2017. máj. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Újratelepítettem a Windows 10 Pro 1703 verzióját. A telepítést követően a Wifi mint funkció nem volt elérhető, ahogy ez korábban is volt. Drivereket megnéztem az eszközkezelőben, ami felkiáltójeles volt, telepítettem és utána el is tűnt, de a wifi drivere nem is látszódott (talán mert nem érzékelte, hogy csatlakoztatva van a wifi, vagy nem tom miért) Erre külön leszedtem az asus oldaláról "Qualcomm Atheros Wireless Lan Driver and Application" drivert amiről korábban szakadozva de érzékelte, telepítettem, kiírta, hogy csatlakoztassa az eszközt és semmi. Utána leszedtem a legfrissebb dátumú "Realtek Wireless Lan Driver and Application" drivert, ez kért egy újraindítást, de utána mg mindig semmi. A wifi funkciót nem látni többszöri újraindítást követően sem.
2017. máj. 30. 20:50
 6/14 A kérdező kommentje:
Helyesbítek, a wifi többszöri újraindítást követően hol megjelenik, hol nem.
2017. máj. 30. 20:52
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet h a wifirouterrel van baj?
2017. máj. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem a router lesz,mert minden más probléma nélkül veszi a jelet és a szomszéd routerét is látni minden máson. Lényegében a probléma az, hogy a notebook wifije úgy viselkedik, mintha ki lenne kapcsolva, viszont nincs rajta fizikai kapcsoló, így ez gyakorlatilag nem történik meg, de mégis. :) Amikor rendesen érzékeli a gép a Wifi egységet, akkor minden probléma nélkül rá tudok csatlakozni a fellelhető vezeték nélküli hálózatokra, de egy kis idő után lekapcsolja magát és eltűnik, ezután olyan, mintha nem is lenne a gépen Wifi eszköz.
2017. jún. 1. 16:55
 9/14 anonim ***** válasza:
Tegyél rá valami rendes operációs rendszert. Win 7-8.1 vagy valamelyik szimpatikus linux.
2017. jún. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Próbáltam win7-et, de ahhoz nincsenek ehhez a típushoz driverek az asus oldalán. Csak win10 64 bit-est lehet választani. A linux meg azért nem lenne jó, mert testvéremnek lesz és ő nem boldogulna vele, mert eddig csak windows-al dolgozott. De ha valaki tud megoldást a win 7 driverek problémájára, akkor nagyon megköszönném! Előszőr én is win7-et próbáltam de ott még az usb és a touchpad sem működött. De feljebb említett valaki egy driver bütykölést, ha esetleg azzal menne, akkor ebben kérnék egy kicsit bővebb tájékoztatást. :)
2017. jún. 3. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!