Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Emberek mi ez a nagy bányászat...

Emberek mi ez a nagy bányászat őrület mostanában?

Figyelt kérdés

2017. máj. 31. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
mostanában = ~8 éve.
2017. jún. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, eddig dögivel voltak AMD kártyák mindenhol. Most amikor végre tudtam volna venni, mindenhonnan elfogyott.
2017. jún. 1. 15:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne a dolog. Eddig annyira nem is találkoztam ezzel a dologgal, de érdekelne, hogy miért bányászat.

Felvásárolják olcsón valahol..., de hol? A boltokban vagy máshol? Miért?

Valaki tényleg elmagyarázhatná, hogy ez miért jó. :D

Olvastam olyat is, hogy összefügg a bitcoinnal...

2017. jún. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Persze, hogy összefügg a bitcoinnal, mert azt bányásznak, vagy valamilyen más altcoint.


A kérdés nem erre irányult, mert (fogjuk rá) tudom, hogy mi ez a jelenség. Csak azt nem, hogy miért lett ennyire felkapott most. Történt- e valami, ami miatt nagyon megéri most belevágni vagy ilyesmi kiváltó ok érdekelne.

Aztán az is lehet, hogy pusztán most ért el a szele hozzánk.

2017. jún. 3. 10:25
 5/5 anonim ***** válasza:
57%

Ethereum (altcoin) bányászat miatt fogytak el a 400 és 500-as szériák világszerte, mert AMD kártyái nagyon jók raw performanciában.

Bitcoint már nem érdemes GPU-val bányászni, mert egyszerűen nem éri meg, inkább az erre szánt ACIS-sal szokták de ezzel csak Bitcoint lehet.


Azért éri meg Ethereum-ot bányászni, mert kb negyed éven belül megtérül és utána csak jön a lové + eladják a gamereknek (persze ezek már agyon hajtott kártyák lesznek, de ki az a hülye aki azt mondaná hogy ez a kártya bányászatra volt) kártyákat amin mondjuk veszít 30%-ot és baromi jól jártak. És itt nagyban űzik, mondjuk megvesznek 8 db RX580-at és ezért fogy ki a piac.


Egyébként be fog dőlni az egész, mivel a block chain, amin az összes tranzakciót követni lehet, azon már annyi tranzakció van, hogy nagyon erős vas kell alá és ugye egyre kevesebbet lehet bányászni. Bányászok között oszlik meg mindig az új BitCoin ami a fizetség, de mivel a bányászható BitCoinok végesek így egyre kevesebbet lehet már bányászni és nem fogja senkinek sem megérni, ha viszont senkinek sem fogja megérni senki sem fogja kezelni a tranzakciókat és bedölt.

2017. jún. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!