Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hol lehetséges programozást...

Hol lehetséges programozást tanulni?

Figyelt kérdés

Szeretnék, programozni.. Legalábbis ki próbálni magam.Hol lehetséges ezt elkezdeni? Már van egy szakmám, Egy Számitógép-szerelő és karbantartó és most érettségit kezdek el tanulni. 2. Szakmaként szeretnék lerakni egy programozást is.

Lehetséges lenne valahogy ezt elkezdeni?



2017. aug. 11. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemeken oktatják és sok évig kell tanulni.
2017. aug. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

(Nem vagyok azonos a #1-es hozzászólóval)


Kiegészítve a #1-es hozzászólót:

* vannak OKJ-s felnőttképzések (54 213 05 azonosító számú szakképesítés)

* vannak OKJ-n kívüli "gyorstalpalók" (akik azt igérik, hogy pár - 4-5 - hónap alatt "junior szintű szoftverfejlesztői tudást" szerezhetsz, és már munkába is állhatsz)

* meg vannak online tananyagok is (code.org, codecademy.com, programmr.com, teamtreehouse.com, udemy.com, udacity.com)

de bármelyiket is választod:

* ne várd el, hogy rövid időn belül megtanulsz programozni - mindig fogsz újat tanulni, évekig is eltarthat mire erős tudásod lesz, és akkor sem értél a végére

* a programozás lényeges eleme az önálló munka - ne elégedj meg a kapott tananyaggal, gyakorolj önmagadtól, keress feladatokat!

2017. aug. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

ÉRtem. Köszönöm. Sajnos tudom hogy nem egyszerű a programozás. És megszeretném próbálni, mert itthon is jól kereshet vele az ember. A választ köszönöm.


Gondoltam arra is, hogy érettségi után , diplomába kezdek, és ott megyek Programozónak, illetve szoftverfejlesztőnek. De nem tudom hogy ingyenes-e vagy sem .(Nem tudom magamnak megengedni, a fizetős iskolákat. ) .

2017. aug. 13. 19:18
 4/4 A kérdező kommentje:
UI: A linkeket még egyszer nagyon köszönöm. :D Ha még messze is van tőlem ,azért foglalkozom vele, hátha addigra egy alapfokú ismeretségre teszek szert.
2017. aug. 13. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!