Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék otthon programozást...

Szeretnék otthon programozást tanulni az emelt érettségire, lehetséges?

Figyelt kérdés
Idén fél évig tanultam infó fakton, de januárban leadtam családi okokból. Nem ment valami kiemelkedően(matekból nem vagyok túl jó), de a csoportból így is én voltam az egyik legjobb. Szeretnék ősszel emeltezni infóból, a kedvem is megjött a programozáshoz, elhatároztam, hogy a nyáron felkészülök. Kérdésem: ennyi idő alatt ezt meg lehet-e otthon tanulni, mondjuk az alapoktól, illetve milyen nyelvet ajánlotok? Eddig pascalt tanultam, de sokan a c# ajánlanak. Esetleg, ha van tapasztalatotok oktató weboldalakkal kapcsolatban tudnátok ajánlani párat?

2013. jún. 2. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A Pascal tényleg nem jó ötlet, ellenben, ha már váltasz inkább Python-ra válts.
2013. jún. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennyi idő teljesen az alapoktól is elég. Én is a C#-t ajánlanám.
2013. jún. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A C# tényleg elég barátságos nyelv, de ha itt most az érettségiről beszélünk, akkor ez kb ágyúval verébre típusú dolog. Ha abban akarsz jó lenni, akkor kell hozzá még némi általános szakirodalom is az OOP-vel kezdve.

A Python hasonlóan barátságos, én is inkább azt javallanám.

2013. jún. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a nyelv is lényeg, de inkább arra figyelj nagyon, hogy megfelelően strukturáld a programot

értem ez alatt azt, hogy egyrészt gyakorolj sokat, a feladat egészét olvasd el, pont fordítva, ahogy a többi feladatnál kell, ahol pontonként haladsz és végigcsinálsz mindent,

itt elolvasod az egészet, részekre bontod, felírod a legalapabb függvényeket, amik kelleni fognak, és ha ez megvan, akkor kezded el írni


többet számít a megoldás menete (hogy beleférj az időbe)

2013. jún. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
én a c#-ot ajánlom. sok jó anyag van róla a neten :)
2013. jún. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!