Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Csütörtökön elutaztam, ma...

Csütörtökön elutaztam, ma értem haza és nagyon lassan tölt be a rendszer számítógépemen. Mégis mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Szerda éjjel használtam utoljára az asztali gépemet. Elutaztam csütörtökön otthonról és ma először be akartam kapcsolni a számítógépem és nem tölt be a Windows 10. Csak a Windows logót látom meg a köröző pontokat.

Igazából, ha sokáig várok, akkor betölt, de baromi lassú. Miután a bejelentkezés megtörténik elsötétedik a képernyő és semmi sem történik.

Pont most hosszú várakozás (kb. 20 perc) után megjelent a háttér és az ikonok. De semmit sem lehet csinálni, mert olyan lassú a gép.


Amíg távol voltam, addig senki sem nyúlt a gépemhez és áramtalanítva is volt nehogy egy vihar kárt okozzon benne.


Egyszerűen nem értem, hogy léphetett fel probléma, ha még be sem volt kapcsolva?


Előre is köszi a válaszokat, tanácsokat!



2017. aug. 20. 23:31
 1/2 A kérdező kommentje:

Sikerült egy feladatkezelőt megnyitnom és a Teljesítmény fülön látom, hogy valami 100%-on pörgeti a merevlemezt.

Illetve a folyamatok között van egy Antimalware Service Executable, amit a Windows Defender víruskereső szolgáltatás futtat.

Viszont a gépemen van Eset Smart Security, ezért a Windows defendernek nem lenne szabad futni.

2017. aug. 20. 23:38
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem járt le az ESET licensze? És ezért átvette az "uralmat" a defender. Viszont annak sem kellene ennyit tekerniie a gépet. Ha pedig volt rendes védelmed nem hiszem, hogy megfertőztek.


Sztem próbáld meg kilőni a defendert:

[link]


Utána normálisan megnyitni a defender kezelőfelületét és manuálisan kapcsold ki a védelmet, ha úgyis van jobb.

2017. aug. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!