Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » HDD-t szeretnék vásárolni...

Piriiiii kérdése:

HDD-t szeretnék vásárolni Asus laptopba, mire figyeljek?

Figyelt kérdés

SSD van benne jelenleg, úgy tudom (de egyáltalán nem értek hozzá), ezt csak kicserélni lehet magában a gépben, tehát más már nem fér be, csak külsőleg csatlakoztatva (USB-kábellel?).

Nem szeretném, ha a rendszer lassulna, ezért az SSD-n hagynám a rendszert és a fontosabb, nagyobb programokat, a HDD-re csak filmeket, fotókat, zenéket tennék. Milyet vegyek 20 ezer forint alatt, ami legalább 500 gb, de inkább 1 tera vagy ennél több? Számít, hogy milyen típusú a laptop, hogy milyen SSD van benne? Vannak minőségbel különbségek a HDD-k közt? Én sokáig a pendrive-ok terén is azt hittem, hogy mind ugyanolyan, de lassan rájövök, hogy bizony hatalmas különbségek vannak.

Nem szeretném valami szarságra kidobni a pénzt.


2017. aug. 28. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Van olyan lehetőség is, hogy a CD helyére teszed be a Hdd-t, már ha van CD. Sokkal gyorsabb az adatátvitel, mint az USB-n. Ha mégis külső, akkor ne felejtsd el az árba beleszámolni a külső keretet. Vagy veszel olyat, amit már eleve így árulnak. Western Digital, Maxtor vagy Toshiba, szerintem azokkal nem lesz gondod.
2017. aug. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

20.000-be belefér egy 1 terás külső diszk mindenestől.

Ilyen esetben illik 2-3 év garit adni.

Az optika helyén nem midnen gép támogatja a HDD-t, ellenőrizd, hogy a Tiéd milyen (ODD Bay-ra keresgélj).

Ebben az esetben viszont már lehet, csak az 500-as fér a keretbe

2017. aug. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)


"Az optika helyén nem midnen gép támogatja a HDD-t, ellenőrizd, hogy a Tiéd milyen (ODD Bay-ra keresgélj)."

Ezt hogyan érted?

Illetve ilyen gyakori, hogy egy SSD vagy HDD elromlik, hogy garancia van rá?

2017. aug. 29. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!