Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Stressz teszt alatt Videókárty...

Stressz teszt alatt Videókártya (msi r9 290 4gb) 94 fokos A processzoré pedig (amd fx 8350 4 Ghz) 67 fokos. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

A házam Sharkoon tg5 (elől 3db 120mm-es ventilátor szívja be a hideg levegőt, a ház hátoldalán és a processzor fölött meg kifújja a meleget.)

Táp: Thermaltake Berlin 630W

Alaplap: Asrock 970 Pro 3 R2.0

Cpu hűtő: Scythe Kotetsu

Paszta: thermal grizzly Hydronaut (meggymagnyit nyomtam a proci közepére)



#Magas processzor #videókártya hőfok
2017. szept. 9. 12:51
 1/5 anonim válasza:
a stress test azért van hogy megnézze a gép meddig bírja (nem ront el semmit) a határig megy el és megáll és ad egy eredményt (gondolom programot futtatnál ami arra van hogy benchmarkolj vagy ilyesmi nem?)
2017. szept. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen. De komolyabb játék közben is felmegy 67 fokra a CPU (60-70%-kos akkor a kihasználtsága)
2017. szept. 9. 13:21
 3/5 A kérdező kommentje:
Ráadásul throttling-ol is a processzorom a stressz teszt alatt és a komolyabb játékok alatt is. Abban a másodpercekben belaggol/beszaggatnak.
2017. szept. 10. 21:19
 4/5 A kérdező kommentje:
És még azt is hozzátenném hogy a CPU dióda (ami ugye magába a processzorba van építve hőérzékelő) kb 10 fokkal kevesebb értéket mutat, mint a sima CPU (ami az alaplapi hőérzékelő ami közvetlenül a CPU alatt van)
2017. szept. 11. 09:48
 5/5 A kérdező kommentje:
Jo megoldottam noctua nh d15 hutővel a problémát. Meg a ház első három ventijét lecseréltem noctua ventilátorra. Így a cpu stressz teszt alatt max 58 fok. A vga-jé pedig 88 fok. :)
2017. okt. 10. 03:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!