Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha a laptop kap egy kék...

Soma9111 kérdése:

Ha a laptop kap egy kék halált, Rendszer vissza állítással mennyi az esélye hogy jó lesz a gép?

Figyelt kérdés

2017. szept. 23. 00:25
 1/4 tabaki ***** válasza:

A kékhalál voltaképpen egy hibaüzenet. A tartalma alapján lehet tippelni, hogy mi volt a baj. A Windows egy nagyon bonyolult és mostanában folyamatosan változórendszer, amiben előfordulhatnak szoftveres összeakadások, ilyen esetben rendszervisszaállítással vagy anélkül, de jó eséllyel semmi baja nem történik a gépnek. A másik -- és szerintem jellemzőbb -- eset viszont az, amikor hardverhiba az ok, ilyenkor értelemszerűen a hiba súlyosságától függ, hogy mennyire lesz használható a gép, és a rendszervisszaállítás vagy egyéb szoftveres bűvészkedés nem fogja orvosolni -- nem az rontja el a gépedet, hogy kékhalált kapsz, hanem azért kapsz kékhalált, mert elromlott a géped. Mindenesetre ellenőrizd a merevlemez épségét, végezz memóriatesztet, és ha nem találsz hibát, próbáld úgy használni, ahogy előzőleg. Ha a hiba ismétlődik, jegyezd föl a számát, és próbáld annak az alapján értelmezni egy erre szolgáló programmal.

[link]

2017. szept. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. szept. 23. 14:56
 3/4 A kérdező kommentje:

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

.............

***stop:0*0000000A......

Ez a hiba kódja ha ez az

Utána néztem ez szoftveres vagy hardveres próbléma.

De nem tudom, hogy lehetne megoldani, újra telepítés nélkül...

2017. szept. 25. 00:37
 4/4 A kérdező kommentje:
Újra lett telepítve a gép... az volt a baj h Win 7et rakattam fel, és már a hozzá tartozó driverek stb, túl újak voltak nekik, és a gép össze omlott, most Win 10 van!
2017. szept. 27. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!