Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tapasztalaitok alapján mennyir...

Tapasztalaitok alapján mennyire voltak jók informatikából azok, akik programozó infóra mentek?

Figyelt kérdés
Most nem programozásra gondolok és nem a word és társaira, hanem inkább az ilyen szakmai részére.
2017. szept. 30. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"... az ilyen szakmai részére."


Kifejtenéd kicsit bővebben ez micsoda? Vagy adnál egy-két témakört, mire gondoltál? Nem értem a kérdésed, pedig már végzős lennék proginfó BSc-n...

2017. szept. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mint például hibakódokból nagyjából tudnak következtetni, hogy mi okozza vagy az egyes hardvereket megtudják csinálni, de akár mondhatom, hogy +teljesen" átlátja a windows/linux felépítését (tehát ismeri a beállításai gondolok itt pl a gpedit-re vagy a services.msc-re is). Vagy épp tud kezelni egy szervert/hálózatot ahol pl egy gép vmiért nem kapcsolódik a hálózathoz (és kicsit hülyén fog hangzani de bepötyög valamit meg beállítja amit be kell és jó lesz ..) vagy akár tud hálózatot építeni stb stb ..ilyesmikre gondolok, de nem csak ezekre.. bocsi, hogy ilyen módon fogalmaztam, de én se vagyok egy lángész infóban, csak éppen többet, mint az átlag user
2017. szept. 30. 22:35
 3/7 A kérdező kommentje:
ui.:Tudom, nem feltétlenül lesz valaki jó informatikus, hogy ezeket tudja..sőt..de ennél egyszerűbben (vagy lehet épp bonyolultabban xd) nem nagyon tudom megfogalmazni/körülírni. Annyit viszont tudok, hogy attól, még hogy valaki tudja, hogy kell telepíteni egy windows-t nem lesz penge infóból...
2017. szept. 30. 23:04
 4/7 anonim ***** válasza:
EZ konkrétan az átlag felhasználói tudás amit tudnod KELL az internet világában, csak sokan szarnak rá és nem veszik a fáradságot, hogy utána nézzenek. Legalábbis szerintem ez átlagnak számít. Ennél feljebb csak a fizika-elektronika (nagyon körül írva) visz, ha a hardveres részét nézzük. Szoftveres oldalról meg ugye a programozás ami meg jó pár részre oszlik. Mondjuk biztos a hardveres része is csak abba én még érintőlegesen sem mentem bele mivel szabványok vannak manapság, csak ismerned kell azokat és jónapot.
2017. szept. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na jó, azért azt nem mondanám, hogy érintőlegesen sem mentem bele a témába hardveres oldalról nézve, hisz mindenképp tudni kell valamit a processzorról ahhoz, hogy tudjam megéri-e megvenni avagy sem vagy pl videókártyánál is.
2017. szept. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ennek nagyon keves koze van a proginfo szakhoz. Egyetem szempontjabol hasznosabb, ha igenyesen adod be a hazidat Wordben.
2017. okt. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok ismét:


"mint például hibakódokból nagyjából tudnak következtetni, hogy mi okozza"


És mi dobja ezt a "hibakódot"? Felhasználói program? Az akkor valószínűleg nem valami hibakód, hanem kapsz egy hibaüzenetet, hogy van egy kezeletlen kivételed (exception), és hogy az milyen kivétel (NullPointerException, FileFormatException, stb, stb.) Minden kivételhez "meg vannak adva" az okok, hogy miért kerülnek dobásra - ebből, és abból, hogy a programban hol dobódott a kivétel, már szépen el lehet indulni, mit is rontottunk/rontottak el. Mellesleg felhasználói szoftvereknél mindig van egy tesztelő csapat, akinek pontosan az a célja, hogy megtaláljon minden ilyen hibát a szoftverben. Szóval itt a pont hogy a "programozásra kell gondolnod".


"az egyes hardvereket megtudják csinálni"

Ilyeneket nem tanítanak programtervező informatikus szakon, mert ez nem számítógép-szerelő tanfolyam. Én is amíg asztali PC-t használtam, összerakattattam. Részegységeket, pl. memória, SSD, kicserélek, legutóbb is cseréltem HDD-t SSD-re a notebookomban. De gépet nulláról nem szerelnék össze, mert valamit úgy is elcsesznék, letörnék, mittudomén. Viszont a legtöbb hardver felépítését működését tanultuk - méghozzá baromi alaposan, lásd Tanenbaum: Számítógép architektúrák c. könyvét. Szóval lehet hogy más összerak egy gépet pl. de alig van valami fogalma hogy működik a CPU, nem tudja hogy működik egy ALU, stb. Gyakorlat kérdése csupán az egész.


"átlátja a windows/linux felépítését (tehát ismeri a beállításai gondolok itt pl a gpedit-re vagy a services.msc-re is)"


Na ilyet sem oktatnak, nincs köze az anyaghoz. De nem nagy tudomány, csupán haladó felhasználói ismeret.


"Vagy épp tud kezelni egy szervert/hálózatot ahol pl egy gép vmiért nem kapcsolódik a hálózathoz (és kicsit hülyén fog hangzani de bepötyög valamit meg beállítja amit be kell és jó lesz ..) vagy akár tud hálózatot építeni stb."


Na ez az, amit pl. tanultunk Számítógép hálózatok gyakorlaton. De amennyit mutatnak, azzal nem helyezkedsz el sehol. Tegyél inkább egy Cisco-s vizsgát, jobban jársz (nálunk pl. ha volt valakinek Cisco-s vizsgája, akkor nem kellett bejárnia gyakorlatra). Előadáson pedig tömény elmélet (fizikai réteg adatkapcsolati réteg, stb.), semmi ilyesmi.


Magyarul attól, hogy a fentieket "jól tudja", annak gyakorlatilag alig veszed hasznát (ha van programozásban tapaszt, na az igen jól jön, de te azt mondtad nem arra gondoltál). Meg a matek(!!!) - tök mindegy ki mit mond, hogy fogod-e használni. Rengeteg tárgy van ami matek (analízis/kalkulus), és amiben sok matekos anyag van (számításelmélet). És ezeket is el kell végezni, mert a diplomát nem adják oda, ha nem teljesíted.


Tömören, olyan embereket képeznek a szakon, akik jó problémamegoldó-képességgel rendelkeznek, jó algoritmusokat írnak(!), találkoztak adatbázisokkal, tudják hogy működik egy szoftver kifejlesztésének folyamata, és képesek is benne dolgozni (csapatban) - viszont lehetne több programozás (ez az én véleményem).


Szerintem te kicsit kevered az informatikust a "számítógép-szerelővel". Szerelgethet valaki jól PC-ket, ha sík hülye matekból, nem érti a tanult algoritmusokat, rövid úton repül, vagy kétszer annyi idő alatt fejezi be a szakot, mint kellene (anak meg mi értelme?)

2017. okt. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!