Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win 7 vs Win 10 Pro és kontra,...

Win 7 vs Win 10 Pro és kontra, melyik miben jobb?

Figyelt kérdés

Értelmes érvek érdekelnének, hiszen az optimalizált hetesemet a fölösleges hülyeségeit lenyesegetve értelmesebbnek, gyorsabbnak tartom, mint a csilivili csempés WIN10-et.


Persze lehet azért vagyok így vele, mert régebbi játékokat is játszok a hetesen, de a 10-esnek vannak jóval előnyösebb ismérvei?



2017. okt. 5. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:

10 mellett szól, ha új hardverről van szó, mivel a régi esetén a hetes mesterségesen tiltja a frissítéseket, nincs driver stb.


Érv lehet az is, ha pl. hozzá nem értőnek telepíted, akkor jól jön, hogy a drivereket, frissítéseket stb. automatikusan intézi.


Esetleg ha valami furcsa perverzió következtében UWP appokat akarsz futtatni, vagy DX12-es játékokat játszani.

2017. okt. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előnyök (egy átlag felhasználó szemszögéből):

1. Pl. fast boot (igaz, ez már Win8ban is benne volt). A kernelt csak hibernálja a Win10 kikapcsoláskor, így a legközelebbi bekapcsoláskor nem kell mindent újratölteni, csak visszaállítani a hibernációból (felhasználói programokra ez nem vonatkozik).

2. maga a rendszer érezhetően reszponzívabb és smoth-abb működésű.

3. A Windows 7 egy 10 éves operációs rendszer(!)

4. Erőforrásigény terén is simán versenyre kelhet a Win10 a 7-el.

5. gyakorlatilag minden driver elérhető és frissül Windows Update-en keresztül(!)

6. DirectX 12 támogatás


Hátrányok:

1. Kissé szokatlan (de megszokható) kinézet

2. egy két funkciót jobban eldugtak.

2017. okt. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
...jaigen: ahogy az első hozzászóló is emlékezte, a Win10-ben elérhető a Microsoft alkalmazásboltja.
2017. okt. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én szerintem a Windows 10 jobb..

Én is azt használok és tökéletes.Persze függ a gépedtől, hogy van e rá win 10es driver stb..Meg ha akarsz újjab játékot ia játszani ami Dx 12-es, akkor mindenképpen win 10.A régebbi játékok ia futnak rajta (én egy 1998-as gamet próbáltam és ment).

Akkor még ott van az alkalmazásbolt, ami win 7-en nincs.Ráadásul tök egyszerű használni, és a csempéket is meglehet szokni.És gyors is, még gyorsabb mint a win 7.

2017. okt. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!