Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem kapcsol be a gép?

Miért nem kapcsol be a gép?

Figyelt kérdés
Win10 alatt használat közben egyszer csak kékhalált kapott a masina. A kékhalál alatt az újraindítási protokoll 60%-nál megállt, így hosszas várakozás után reseteltem. Most mikor bekapcsolom minden felpörög rendesen, de rendszer betöltéshez érve csak fekete a képernyő. A monitor érzékeli a gépet mert a sárga led helyett a zöld világít rajta. Mi lehet neki a gondja?

2017. okt. 6. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Merevlemezen sérültek valószínűleg az oprendszer rendszerfájljai amelyeknek szerepük van az indításban...

Másik gépbe át tudod tenni? Adatokat érdemes lenne róla menteni és újratelepíteni vagy lemezellenőrzést futttatni rajta másik gépből esetleg valami Linux live cd-ről boot-olva fsck.ntfs-sel megpróbálni ellenőriztetni.

Előtte fontos adatokat mentsd le.

2017. okt. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Most már ott tartok hogy abszolút nem történik semmi újraindításnál, még a rendszer betöltésig sem jut el. Azt hiszem széthúzkodom, hagyom picit állni, aztán újra neki esek.

A vinyó partícionálva van, semmi vészes adat nincs a rendszeri partíción, gondolkodtam az újrarakáson, de mint említettem, most már a bios-ig sem jut el a dolog

2017. okt. 6. 20:30
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja és sajnos pillanatnyilag más gép nem áll rendelkezésemre amiben le tudnám tesztelni :(
2017. okt. 6. 20:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Az alaplapon semmi elváltozást nem tapasztaltam, beleértve a kondikat is.
2017. okt. 6. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!