Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ismeroseimnek megadta magát a...

Ismeroseimnek megadta magát a laptopjuk. Nem kapcsol be de a led vilagit. Mi lehet vele a problema? Ja és a hdd kellene nekik mert fontos adatok vannak rajta. Beraktak a szamitogepbe de jelszot kért, de azt nem tudjak. Tudnatok segiteni?

Figyelt kérdés
A laptopot 2011 ben vették es nem emlekszenek a hdd jelszora. Ja windows 10 32 bites op rendszer van a laptopon.

2017. okt. 15. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
HDD mivel lett titkosítva, milyen módon kér jelszót egy másik számítógépben?
2017. okt. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Berakja a laptop hdd jet a pc be ugy hogy kiveszi azt ami eredetileg a pc ben volt.

Amint elinditja a pc t kéri a jelszót.

Regen a biosnal adott jelszot a hdd

Nek. A hdd egy laptopbol valo seagate 320gb

2017. okt. 16. 19:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Ki kellene deríteni, a BIOS milyen módon és hogyan kódolta a HDD-t, nem lehet, hogy csak olyasmit tett be, hogy indításkor kérjen csak jelszót és egyébként a PC-ben lévő HDD-ről indítva a gépet és a másikat csatlakoztatva látná az egész merevlemezt? Tehát, hogy szektor-szintű titkosítást nem végzett a merevlemezen, csak a boot-programba tett be egy jelszókérést...
2017. okt. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
"A biosban adtam még régebben jelszót a HDDnek. A pcbe eddig ugy tettem be, hogy a másikat kivettem. Ergo mikor bekapcsoltam egyből kérte a hdd jelszavát, a biost egyébként így is eltudom érni. Megpróbálom holnap úgy, hogy két hdd rakok a gépbe, vagyis nem veszem majd ki a hddt ami a nagy pcbe szokott lenni."
2017. okt. 16. 23:00
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem sikerült.

adnal valami tippet?

2017. okt. 19. 05:55
 6/6 anonim ***** válasza:

a jelszó kérésnél mit ír ki, hivatkozik valami programra?

Én nem hallottam még olyan BIOS-ról, amely szektor-szinten kódolta volna az egész ZHDD-t, ami nem jelenti azt,hogy nincs ilyen...

Linux Live DVD-vel is meg kellene próbálni, arról indítani, hogy az mit lát, ha a HDD a gépben van.


Itt emeld majd ki a kérdést napközben/estefelé, amikor sokan nézik az oldalt, vagy kérdezd meg PCWorld fórumon például, vagy iratkozz fel a HIX Guru-ra és ott is megkérdezheted.

Jobb ötletem sajnos nincs, mert nem tudom, milyen program kódolta és milyen módon a HDD-t.

2017. okt. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!