Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ti milyen könyvtárstruktúrát...

Ti milyen könyvtárstruktúrát használtok? Próbáltam erről a szerintem alapvető és igen fontos témáról bármit találni írásokban vagy fórumokon, de semmi hasznos nem akadt a kezembe, pedig szerintem mindenkit érintő téma.

Figyelt kérdés
Mindig jönnek az új vinyók, sok másolgatás, biztonsági mentés, személyes és munkahelyi adatok, hobby, töménytelen mennyiségű zene és videó, pdf, stb. stb. Az hogy ki milyen könyvtárstruktúrát használ, nyilván fontos, és nagyban könnyíti a munkát. Én egész életemen keresztül mindig alakítgattam finomítgattam, kíváncsi lennék ki milyen szisztéma szerint építette föl a sajátját. De nem általános elvekre vagyok kíváncsi, mert az mindenki tud mondani, hanem konkrét példákra ha lehet. Legalább az első szintet adjátok meg példaként, ha kérhetem.

2013. dec. 21. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Valójában teljesen mindegy.

Annyi fontos esetleg, hogy maguk az adatok egy külön partíción legyenek, így a rendszert könnyen lehet cserélni mellettük, de itt kb ki is fújt a dolog.

Kinek mi tetszik.

2013. dec. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Éppen a kinek mi tetszikre kérdeztem rá. Most ez a lényeg, ezt kérdeztem. És egyébként nyilván a tetszésen kívül gyakorlati haszonnal is rendelkezik az, amit választunk.
2013. dec. 21. 21:41
 3/8 anonim ***** válasza:

d:\doc

d:\film

d:\pic

d:\game

d:\dl

d:\munka

d:\prog

d:\zene


erre lettél volna kíváncsi?

nem kell túl sok ész hozzá

2013. dec. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
szóval te leginkább fájltípus szerint választod őket szét, de belekeveredik tematikus is, mint például a work, és gondolom azon belül újra csinálsz egy fájltípus szerintit, mai kb. ugyanaz, mint a fölső szinten?
2013. dec. 21. 22:54
 5/8 A kérdező kommentje:

A dl egyébként micsoda?


Én úgy csinálom, hogy a legfölső szinten ezek vannak:


COLLECTED DATA (letöltött, beszerezhető, vagy nem általam kreált adatok)

PERSONAL DATA (személyes adatok, pl. home pictures/videók, dokumentumok)

PERSONAL PROJECTS (ez is személyes, de olyan értelemben, hogy saját alkotó munka eredménye, nem csupán egy fotó elkattintása)

WORK (munkahelyi adatok)


És ezen belül vannak aztán olyasmik, mint a tied


Ez azért fontos számomra, mert rögtön külön van az a személyes rész, aminek nagyon fontos a BACKUP-ja, míg a COLLECTED DATA ha elveszik, az nem tragédia. Hasonlóan külön kell kezelni a WORK-ot, hiszen ha az elveszik, azért felelősséget kell vállalnom, ugyanakkor annak a BACKUP-ját a cég fizeti. Szóval nekem legfölső szinten a BACKUP szempontok vannak figyelembe véve, és lényegében az adatok származásának és keletkezésének módjai, tehát nem is tematika és nem is fájltípus. Viszont a szétválasztás így sem egyértelmű, mert a munkán belül is lehetnek gyűjtött adatok és személyes projectek, és nekem a munkám a hobbym is, így a kettő sokszor összemosódik. Ezért szerintem ésszel kell csinálni és fontos téma. És akkor az alkönyvtárakba még bele sem mentünk, mert ott is van szerintem számtalan elvi és koncepcionális kérdés. De inkább várok még hozzászólásokat, mielőtt a sajátomat leírnám.

2013. dec. 21. 23:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Agyúval lősz a verébre..


Megmondom, nekem mi a fontos: lehetőleg minden közel legyen a gyökérhez, ne legyen túl mély a könyvtárfa. Egy rövid ideig én is szórakoztam ezekkel, de aztán rájöttem, praktikai szempontból ez a fontos, hogy ne legyen sok hely, és az se legyen mélyen.

2013. dec. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
jaj de jó lenne, ha többen is válaszolnának, szerintem baromi fontos kérdés
2013. dec. 22. 23:58
 8/8 anonim ***** válasza:
kezd kamu szagod lenni
2013. dec. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!