Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Excel-lel kapcsolatos kérdés!...

Excel-lel kapcsolatos kérdés! Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Két munkalapot kéne létrehoznom. Az egyiken 20 különböző valutának kéne lennie, míg a másik egy pénzátváltóként kéne, hogy működjön. Tehát, ha az egyik munkalapra beírnék egy valutát, annak automatikusan át kellene váltania azt forintba az aktuális árfolyam szerint. Hogyan lehet ezt megcsinálni?

2017. okt. 18. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Az FKERES függvénnyel ismerkedj!
2017. okt. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Konkrét lépések kellenének.. ezt nem lehet szimplán csak egy fkeres függvénnyel megcsinálni -.-
2017. okt. 18. 10:03
 3/6 Dongaben ***** válasza:

Valóban. Kell hozzá egy szorzás is!

Kb. Csinálsz egy adatbázist az egyik lapon a valuták nevével, mellettük az aktuális árfolyammal. A másik lapon 2 beviteli mezőt. 1 a valuta nevének, 1 az összegnek. Kiíratáshoz az FKERES függvénnyel megkeresed a beírt valuta melletti árfolyamot, és megszorzod a beírt összeggel.

2017. okt. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 Ezt már javasoltam neki, de jelentette a hülyéje :D :D :D
2017. okt. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem jelentettem semmit te gyökér.. látom azt se tudod mit jelent a szó.. grat
2017. okt. 18. 13:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, összekevertelek valakivel. Volt itt egy hülye, aki kitette ugyanezt a kérdést, leírtam ugyanazt a választ, mint itt valaki az előbb, aztán furcsa módon a válaszaim törölve lettek. Ráadásul a csávó valamiért privátban írt, gőzöm sincs miért. Elnézést kérek a tévedésért. :)
2017. okt. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!