Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A gépem kikapcsol véletlenszer...

A gépem kikapcsol véletlenszerű időközönként miközben rajzoló vagy videószerkesztő programot használok. Új processzor/új videokártya/+RAM?

Figyelt kérdés

Adatok:

Processzor: AMD Fx 8320,8 mag,3,50 Ghz

Videokártya: AMD Radeon R9 200 Series,2 Gb memória

8 Gb RAM

FSP Hyper 700 W-os táp

Gigabyte alaplap (nem tudom pontosan a típusát (az Everest nem írja), régen vettem nagyon, ha fontos akkor jobban utána nézek még)

Win10 64bit


A probléma adott; kikapcsol a gépem, miközben az Adobe programjait használom (After Effects, Photoshop, Illustrator). A GPU kihasználtságot levettem mindegyiknél nagyjából a minimumra, így kevesebbszer kapcsol ki a gép.


Lehet, hogy a CPU túlmelegedik; már a gyári hűtőt lecseréltem egy cooler master-re. Speedfan-al mérve a Temp2 (úgy olvastam, hogy az a CPU) hőmérséklete 85-91 fok. A Temp3 sajnos nem tudom, hogy mit jelent, az 80 fok átlagosan. A GPU max 48 fokig megy fel.

Régebben is volt ilyen problémám, hogy kikapcsolt a gépem. Akkor rengeteg tesztet lefuttattam és egy táp cserével megoldódott minden probléma (eddig).


Ha több ramot vennék (+8 Gb), akkor a processzor még jobban túlmelegedne? Vagy jobb lenne egy I7-es procira gyűjteni? Esetleg egy új videokártya kellene, mondjuk 4 Gb memóriával?


A válaszokat előre is köszönöm!



2017. okt. 22. 20:04
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Régebben volt egy olcsó tápom, akkor ugye az volt a probléma. Itt feltettem egy kérdést és FSP tápot ajánlottak, mert ez minőségi (elméletileg).
2017. okt. 22. 21:09
 12/13 Dongaben ***** válasza:
2017. okt. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy csak ez lesz a baja. Megpróbálom a cserét.
2017. okt. 22. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!