Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Etikus hacker vs. Egyetem?

NextBack kérdése:

Etikus hacker vs. Egyetem?

Figyelt kérdés

Nézegettem, a KÜRT akadémiai etikus hacker képzést, szerintetek jobb elhelyezkedést, fizetést nyújt, mint egy villamosmérnöki (Bsc) diploma?

Nem igazán tudok választani, illetve az etikus hacker képzés megkezdéséhez szükségek felsőoktatási jogviszony megléte?

Ha nem diplomát adó mérnökire mennék, akkor diploma nélkül is jól ellehet helyezkedni etikus hacker papírral?(Elsődlegesen Magyarországon)

Ti hogyan látjátok a dolgokat?


2017. nov. 5. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Dehogy nyújt jobb elhelyezkedési lehetőségeket. Gyakorlatilag SEMMILYEN elhelyezkedési lehetőséget nem nyújt, ellentétben a villamosmérnöki diplomával.


Olyan pedig nincs is, hogy diplomát nem adó mérnöki.

2017. nov. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

" az etikus hacker képzés megkezdéséhez szükségek felsőoktatási jogviszony megléte? "

Nem:

"A JELENTKEZÉSHEZ SZÜKSÉGES ELŐKÉPZETTSÉG


Érettségi vizsga, Linux, Windows felhasználói, illetve általános hálózati "

Forrás: [link]


De egy CEH-hoz se kell - egy OKJ-s rendszergazda képzés/CCNA-ismeretanyag elegendő hozzá:

"Szükséges előismeretek


Alapvető hálózati ismeretek (mi a DNS, subnetting, supernetting, DHCP), alapvető hálózati protokollok ismerete (ARP, HTTP…), transact-SQL szintaxis ismerete (SELECT, UPDATE, és INSERT utasítások), egy tetszőleges programnyelv ismerete."

Forrás: [link]


" jobb elhelyezkedést, fizetést nyújt, mint egy villamosmérnöki (Bsc) diploma? "

A kettő nehezen hasonlítható össze.

Egy etikus hacker képzés egy szakmához - informatikai rendszergazda - adható speciális továbbképzés; a másik meg egy egyetemi alapképzés.


Villamosmérnökből 1029-et keresnek a jobinfo-n (375-t a Profession-nön); etikus hackerből 2-t.

2017. nov. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%

Azért az milyen komoly már, hogy "transact-SQL szintaxis ismerete (SELECT, UPDATE, és INSERT utasítások)"


Ezek kb 5 perc alatt megtanulhatóak.

2017. nov. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az etikus hacker képzésnek egyébként például az alábbi esetekben van értelme például:

* egy biztonságkritikus helyen dolgozol (bank, adatközpont, katonaság,...) informatikusként és a cégnek szüksége van folyamatos belső ellenőrzésre

* olyan cégnél dolgozol, akik rendszergazdai szolgáltatásokat nyújtanak cégeknek és a cég szeretné bővíteni a profilját biztonsági auditálással

2017. nov. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
Attól, hogy lepontozol még tényleg csak 5 perc...
2017. nov. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én senki nem pontoztam le, ha ezt nekem írtad.


"Ha nem diplomát adó mérnökire mennék" bocs elírtam, benézhettem valamit :).


Köszönöm a válaszokat, még jöhet más meglátás is.

Amúgy nekem ez az etikus hacker tanfolyam elvégzése, úgy jön le, hogy utána képes leszek egyedül/csoportban feltörni különféle rendszereket, hálózatokat, weboldalakt nem ?

Csak kíváncsiság terén, mert akkor jobban látom, hogy mérnöki jobban megéri, csak azt hittem etikus hackerek keretesebbek.


Gondolom, ha mérnökin programozásra szakosodnék vagy nem , de megtoldanám egy etikus hacker papírral, "népszerűbb lennék" ?

2017. nov. 5. 19:53
 7/8 anonim ***** válasza:

"Amúgy nekem ez az etikus hacker tanfolyam elvégzése, úgy jön le, hogy utána képes leszek egyedül/csoportban feltörni különféle rendszereket, hálózatokat, weboldalakt nem ?"

Nem az a cél.

Etikus hacker nem rombol és az ellenőrizendő rendszer tulajdonosának megbízásából dolgozik.


Ha a saját szakállára jut be más rendszerébe (még ha nem is okoz kárt), azzal bűncselekményt követ el és viselheti tettének konzekvenciáit.


"Gondolom, ha mérnökin programozásra szakosodnék vagy nem , de megtoldanám egy etikus hacker papírral, "népszerűbb lennék" ?"

Mint említettem, ez egy szakmai továbbképzés illetve egy ahhoz hozzájáruló tanúsítvány. Akkor van értelme, ha már van informatikai végzettséged, informatikusként dolgozol, és a munkád során van igény erre (lásd a példákat).

2017. nov. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az EHC nem kezdőknek való képzés. Lehet, hogy leegyszerűsítve az alap feltételek egyszerűnek tűnnek, de nem az 5 perc alatt elsajátítható SQL ismeretek kellenek (mert az alapok kb. tényleg annyi), nem ott tanítják meg, hogy mit látsz egy tcpdump-ban, nem ott tanítják meg, hogyan kell perl/python scripteket írni, kódot értelmezni, hogyan működnek a szolgáltatások linux/windows környezetben, stb. Komolyabb tapasztalat, gyakorlat nélkül igen nehéz lesz.


A tudás birtokában elhelyezkedni nem egyszerű Magyarországon, vagy legalább is nem fogják igazán megfizetni azt a tudást, amit itt szerzel. Ráadásul azzal, hogy megszerzed, nem vagy "kész", mert ahhoz, hogy megtarthasd, időnként újra le kell vizsgázni.

2017. nov. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!