Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy kevéske plusz teljesítmény...

Egy kevéske plusz teljesítmény, vagy a jobb felbontás az értékesebb?

Figyelt kérdés

Nagy dilemma előtt állok, mert venni szeretnék egy HP ELITEBOOK 8470p-t, és van egy verzió, amiben i7 3520M proci van, de a felbontása csak 1366x768, ráadásul egy apró ponton fényesebb a képernyője hiba miatt, és van egy verzió, aminek a felbontása 1600x900, viszont csak i5 3210M proci van. Tudtommal annyi csak a különbség, hogy az i7ben 1 mB-tal több L3 található.

Azért kéne, mert mérnökinformatikus karra megyek.



2016. jún. 1. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Fullhd alá ne menj, abból is jó ha van kettő három.

Nem nagyon lesz szükséged nagy számítási teljesítményre

2016. jún. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mert egy laptop i5-ös procija aztán nagy számítási teljesítményt hoz mi?


Főleg ennél....


A 3. generációs asztali i3-ba több szusz van mint ebben az i5-ben.

--------


Azon belül, hogy mérnökinformatikát fogsz tanulni, még valamire kellene?

Azon belül merre akarsz majd elindulni?


Mert vannak kevésbé teljesítmény igényes részek és nagy teljesítményt igénylő részek is.


Esetleg azt közölnéd, hogy mennyid van rá, lehet sokkal jobbat is találunk neked a megfelelő képernyővel.

2016. jún. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
150000 HUF-ot akarok rászánni, foggalmam sincs még, hogy milyen irányba akarok elmenni, ezért se szeretnék drága gépet, de másra nem akarom használni csak programozni.
2016. jún. 1. 19:31
 4/10 anonim ***** válasza:

Vegyél 60-70e ft-ból két fhd monitort

A maradékba belefér egy i3 6100 egy h110-es alaplap, 8gb ram, egy olcsóbb ház táp meg egy hdd

2016. jún. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot, de itt pont a hordozhatóságon van a hangsúly, és azért nem kell most rohadtdrága izomlaptop, mert ha kiérdemlem veszek majd magamnak izom PC-t. Annyira vágyom, hogy szépen elfusson a gépen a fejlesztői környezet, irogathassam a kódjaimat, és bírja a strapát, és a hurcolást a gép. Szerintem erre tökéletesen megfelel a 8470p.
2016. jún. 1. 20:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Miért akarsz laptopot? A legtöbb elsős ott bukik el, hogy beviszi órákra notiját, végig facebookozik, meg filmet néz.

Papírra sokkal könyebb jegyzetelni.


Persze, mindenki mondja, hogy velem ez nem fog előfordulni, én tanulni, figyelni fogok aztán valahogy mégsem. Túl nagy a kisértés

2016. jún. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Legfőbb azért, mert ki tudja, hogy milyen lukban fogok lakni majd, meg egy asztalim már van itthon. Foggalmam sincs hogy megy ez, de tuti lesz olyan, hogy majd összeülünk projecteken dolgozni, meg vinni kell a gépet ide-oda stb. Szerintem az elején nem kell atomerőmű, fontos lesz a helytakarékosság, és a mobilitás.
2016. jún. 1. 20:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk volt egy féléves csoportmunka a harmadik szemeszetben, heti egyszer összeültünk a könyvtárban, tanszéken, átbeszéltük ki mit csinál, meg a nehezebb dolgokat megcsináltuk együtt helyben.


Nem volt semmi laptop hurcolászás.


Ha van már egy asztalid akkor az pazar kezdés. Nem kell annyi mindent venni.



Azért próbállak lebeszélni a notiról, mert én ilyen kisfelbontású erőgépet vettem egyetemre annó. A gép a végére úgy nézett ki, hogy levettem a kijelzőt, meg rákötöttem két fhd monitort, így lett egy nagyon gyenge asztalim, ami melegedett mint a szar, cserébe viszont pár év után lassú tönkrement

2016. jún. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na jól van szöget ütöttél a fejembe, és elbizonytalanodtam, mert máshol meg pont laptopot ajánlottak, de most akkor csinálok egy felmérést, hogy az egyemisták közül ki mire esküszik. Köszönöm ezt az álláspontot is!
2016. jún. 1. 21:01
 10/10 anonim ***** válasza:

Sok szakon biztos jó a laptop, a mérnök és infó nem ilyen. Itt rengeteg képlet meg ábra van amit sokkal gyorsabb lerajzolni/leírni papírra mint gépen megcsinálni.

Egy jogon, meg általában humán tárgyakon csak szöveget kell gépelni, plusz ott számít a gépelés sebessége is(amit megtanulnak jegyzetelés alatt gyorsan csinálni).

Az infósoknak inkább gondolkodni kell, kitalálni egy jó algoritmust, elképzelni a programot stb. Maga a begépelés megvan hamar, főleg mivel 4-5 betű után kitalálja az ide mit akarunk írni.


Plusz rengeteg stackowerflow, dev videó stb kell főleg kezdőként. 1366*768-on alig fér el az ide, nemhogy még mellé egy weblap, videó. Fullhd-n már kezd elférni az ide, de a böngésző még mindig nem, kell két fhd monitor

2016. jún. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!