Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a laptopomo...

Miért van az, hogy a laptopomon (ASUS X554LJ) minden játék el kezd szaggatni 10 perc játékidő után,3-5 másodperces intervallumokban, amikor a töltő be van dugva?

Figyelt kérdés
Próbáltam teljesen új gyári töltőt is, ugyanez van, energiagazdálkodási beállítások is rendben vannak, ez a probléma megszűnik akkor, amikor akkumulátorról megy a laptop, de akkor meg nagyon hamar (10-15 perc alatt) lemerül a laptop, pedig 100%-on van.
2017. dec. 1. 10:20
 1/8 Dongaben ***** válasza:
Felmelegszik. Töltő használatával pedig gyorsabban. Tegyél alá egy "hűtőpadot". Talán segít valamennyit.
2017. dec. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
MSI Afterburner-el leellenőriztem 1 óra játék után, és egyáltalán nem melegedett túl semmi sem, amit észrevettem viszont, hogy a processzor órajele minimális időkre közel 0-ra esett le (lehet pont akkor, amikor ezeket az FPS drop-okat tapasztaltam.)
2017. dec. 1. 10:32
 3/8 A kérdező kommentje:
Ahogy kihúzom a töltőt a laptopból játék közben, a probléma azonnal megszűnik, és ahogy visszadugom, rögtön visszajön.
2017. dec. 1. 10:35
 4/8 Dongaben ***** válasza:
Akkor nézd meg úgy, hogy kiveszed a gépből az akkut, és anélkül megy hálózati tápról. (Kíváncsiságból...)
2017. dec. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem lehet kivenni belőle az akkumulátort.
2017. dec. 1. 10:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Pedig nagyon úgy fest, hogy a cpu frekvencia esik le, ami általában túlmelegedés miatt van. Próbálj a biosban olyan beállítást találni, ahol a cpu nem dinamikusan állítódik (pl turbo boost, stb), hanem statikusan mindig a max. órajelen van. Nyilván ez akku szempontból nem túl praktikus, de legalább rájössz, hogy ez-e az ok.

Sokan nem értik, hogy miért alkalmatlanok a laptopok erőgépeknek, még ha specifikációjuk alkalmas is lenne rá, sok százezerért. Egyszerűen azért, mert a hűtésük elégtelen a hardverelemek kis helyre való bezsúfolása miatt. Ezen nem sokat segít semmilyen hűtőpad, nyilván pár %-ot javíthat, de nem biztos, hogy ennyiért érdemes kidobni egy-két tízezrest.

2017. dec. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Dongaben ***** válasza:

Ja! Mindig elfelejtem, hová fejlődünk...Ez is olyan "tablet" szerű... Akkor mindenképp nézd meg valamilyen aktív hűtéssel, hogy jobb-e? Aztán szét kell kapni, és kitakarítani házilag, vagy szervizben, ha bizonytalan vagy benne.

Még mindig azt mondom, hogy a magas hőfok miatt van a hiba.

2017. dec. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Két éve van meg a laptop, fél éve csinálja ezt a dolgot, volt szervizben is, ott ki is takarították, de a hiba nem szűnt meg. Ezelőtt 100%-ig tökéletesen működött.
2017. dec. 1. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!