Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valami miatt nem tudok belépni...

Valami miatt nem tudok belépni a BIOS-ba se újraindítás, se kikapcsolás során emiatt nem tudok belépni rendesen a bootolható pendrivera hogy újrarakhassam a gépemet, valami megoldás?

Figyelt kérdés
Amint bekapcsolom a gépemet nem fogad az alaplapom leírása, sem az hogy nyomjam meg del gombot hogy beléphessek a BIOS-ba, hanem egyből belép a rendszerbe és üdvözöl a Windows
2017. dec. 16. 12:50
 1/7 A kérdező kommentje:
setup.exe-vel telepítettem újra a gépemet, de az nem az igazi. Nem tudtam a partíciókat törölni, formázni és nem tudtam teljesen "szűzzé" tenni a gépemet, mert nem jön be a bios menu
2017. dec. 16. 12:51
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a wint rendes leállítással kapcsolod ki (nem hibernálás, nem alvás), akkor sem jön a bios post?

Egyébként alaplap-függő, de kb az F12 gomb szokott kiadni boot menüt, amivel - ha be volt dugva a pendrive - átteheted, hogy arról induljon.

Másik: teljes áramtalanítás és az alaplapi gombelem kivétele pár percre, majd visszatéve a cmos resetelődik (ugyanezt jumperrel is megoldhatod, ha képben vagy, hogy kell). Itt fennáll a veszélye, hogy ha HW hiba van és továbbra sem tudsz belépni a biosba, akkor a továbbiakban egyéb (gyári) beállítások sem stimmelnek majd.

2017. dec. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Leállításnál sem jön be a BIOS, amint bekapcsolom a gépet a win 10 logó jön be, betölt majd belép a rendszerbe. Úgy tudom leginkább hasonlítani, mintha egy játékba az intro videót letiltanád, és egyből belép a menübe az intro nélkül.
2017. dec. 16. 13:00
 4/7 A kérdező kommentje:
Illetve a gombelemet is kivettem már fél órára, de az sem segített.
2017. dec. 16. 13:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezesetben katt ide:

[link]


Itt rögtön az első találatra menj, nem tudom belinkelni, mert a gyk nem engedi.


A lényege az, hogy a win bootloaderjébe berhelsz egy plusz menüt, amin keresztül plop a nevű cucc tud neked usb-ről bootolni.

2017. dec. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom majd akkor ezt, aztán remélem hogy az újratelepítés után megszűnik ez a probléma.
2017. dec. 16. 13:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Vagy ezzel az egyszerűbb megoldással próbálkozol...


https://www.youtube.com/watch?v=Minn4p43aZY

2017. dec. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!