Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Létezik olyan készülék, amit...

Létezik olyan készülék, amit a konnektorba bedugva és hozzá egy másik észüléket csatlakoztatva egy esetleges áramszünet esetén rövid ideig áramot biztosít a csatlakoztatott készüléknek?

Figyelt kérdés

2017. dec. 28. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, szünetmentes tápegységnek hívják. Ez arra jó, hogy egy áramszünet esetén pl. a számítógéped nem azonnal kikapcsol, hanem a tápegységnek köszönhetően van időd rendesen leállítani.
2017. dec. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ mit akarsz csatlakoztatni? Nem mindegy így az adott készülék.

[link]

2017. dec. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szünetmentes tápegységnek hívják.

A mai darabok amiket azért nem túl drágán megtudsz venni azok kb 20-25 maximum 30 percig képesek biztosítani áramszünet esetén a számítógép, router, meg esetleg beltéri vevőegység működését. Én Kettő számítógépet üzemeltettem egy szünetmentesről, egymás melletti szobákról van szó, külön kábelt vezettem át a másik szobába és falra szereltem egy konnektort ami csak a szünetmentestől kapja az áramot, de simán ráköthetem hálózatra is. A kettő gépet elbírta vinni áramszünetbe rövid ideig, és egy 40 wattos lámpát is rákötöttem a rendszerre hogy azért világításom is legyen. 2 asztali számítógépet elbírt kb 18 percig hogy normálisan letudjuk állítani, routert, tv-hez tartozó beltérit is elvitte. A számítógépekhez egyszerű LCD monitort használtam. A régi típusú nagy monitorokat viszont nem igazán szeretik a szünetmentesek, de nem hinném hogy 2017-ben már bárki is használna olyan monitort.

2017. dec. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az asztali számítógépemhez gondoltam, hogy veszek egy ilyet, hogy rendesen le tudjam állítani áramszünet esetén vagy, ha csak pár percig van áramszünet, akkor addig ki sem kell kapcsolni.

Néha előfordul, hogy a tűzhely lekapcsolja a bíztosítékot és csak vissza kell kapcsolni, ami max 1-2 perces áramszünetet jelent.

LCD monitort használok, nem CRT-t, úgyhogy ezzel nem lesz gond.

2017. dec. 30. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!