Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyire lenne így 2018-ban...

Mennyire lenne így 2018-ban okos döntés egy 2008-2010 körüli MacBook Pro/Air vásárlás használtan?

Figyelt kérdés

Eddig világéletemben Windows/Linux OS-t használtam a laptopomon, viszont ez lassan kezdi az utolját rúgni. Egyre lomhább, a billentyűzet kihagy, hamar melegszik, az aksi hibás, sok weblap tartalma okoz már neki komoly gondot. Láttam használtan néhány évvel korábban kiadott Mac-et egészen új állapotban, olcsó árban a többihez képest. Ez volna az első MacBookom, a tanulógép, ha úgy tetszik. Most nemrég szert tettem egy iPhone-ra, és megtetszett az almás termék, gondoltam kipróbálnám milyen a laptop is belőle.


Így első MacBooknak, belefér egy régebbi, vagy tanácsosabb lenne olyan ami megkapja még a legfrissebb szoftvert?



2018. jan. 1. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Amilyen ütemben fejlődik a technológia lassan már 2017-est sem érdemes venni.

Mit vársz egy 10 éves géptől?

Tetű lomha lesz és sok minden nem fog rajta megfelelően futni.

2018. jan. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azokban még C2D proci van, helyedben inkább hanyagolnám őket.


Használt Macból minimum olyan vegyél amiben már i5 proci, legalább 4gb ram és SSD van.

Én egy 2011-es Airt használok i5/4gb/128SSD. A legújabb MacOS is gyorsan fut rajta.

Teljesítménye is elegendő, én elég sokat szerkesztek rajta FHD videókat, és képeket photoshopban, de szinte meg sem érzi.

2018. jan. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 eXooo válasza:
100%
Hali, remélem aktuális még, szerintem simán megéri...nekem egy 2010-es macbook prom van i7 2.66ghz (3.4ghz turbo boost) 8gb ram és egy dedikált 512mb-os vidikari (ami sajnos a gyenge pontja) de ettől függetlenül remek kis gép! :D
2018. febr. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!