Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus vagy rendszergazda?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás előtt állok, idén érettségizem. Eddig a programtervező informatikus volt szimpatikus pálya. Azt olvastam, hogy ők programrendszereket raknak össze, ami tetszene. Viszont egy rendszergazda feladata, pl egy középvállalkozás helyi hálózatának fenntartása jobban tetszene. OKJ-s képzésre nem szeretnék menni, ezért kérdésem, hogy rendszergazdai álláshoz milyen végzettségre lenne szükség, valamint melyikkel egyszerűbb elhelyezkedni, illetve milyen fizetések vannak, melyik a "jobb".

2018. jan. 1. 22:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem a végzettségtől függ, hogy mit fogsz csinálni később, hanem attól, hogy mibe mélyedsz el magadtól. Avagy mivel szívtál sokat.


Én papíron "Programtervező Informatikus" szakot végeztem el Szegeden, illetve fejlesztőként dolgozok, de idehaza DevOps (docker, GitLab, ...)-al kísérletezgetek VMware által kreált virtuális linux szerver gépen.

Ez persze már közelebb áll a rendszergazdai dologhoz, de inkább a fejlesztő és a rendszergazda között van.


Tehát ne variálj. Ne a végzettségre fogd a szakirányt, ha meglehet tanulni önerőből.

Megmondjam őszintén DevOps képzést nem igazán láttam még. Bár biztos van. :)

2018. jan. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

rendszergazda: nagyon antiszociális munkakör, minden munkatárs legelőször őket zaklatja különféle viselhető-elviselhetetlen stílusban, sok türelem szükséges, mert gyakran dühös emberekkel kell foglalkozni, ami nem is a te hibád volt...


Programtervező informatikus: Hát elég tág munkakör, multinál többezer oldalas száraz word dokumentációk kézi frissítgetése, kkvnál "fejetlen csirke" kontár debuggolás, kis cégnél pedig dilettánsok által összetákolt prototípus reménytelen kipofozgatása a tényleges feladatkör. A programnyelv referencia gyakorlatilag lényegtelen, úgyis félévente másikat kell használnod, csak a szemléletmód és tanulási hajlandóság számít.


a rendszergazda OKJ-val is megszerezhető, de programozónak vagy szoftverfejlesztő pozícióba ilyennel nem vesznek fel sem itthon, sem külföldön.


Én mindenképp egy BSc-s képzést vállalnék be, külföldön is jobbak az esélyek.

2018. jan. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az informatikának két fő ága van:

* a fejlesztés

* és az üzemeltetés.


Az elsőbe tartozik a programozó/webfejlesztő és társai, az utóbbiba meg a szerelő, rendszergazda, ügyfélszolgálatos, stb...


Bármelyiket is választod:

* egyrészt legyen egy biztos - minimum dokumentumolvasás-szintű - angolnyelv-tudásod

* másrészt a választott képzésen felül lényeges, hogy önmagadtól képezd is magad, gyakorolj, mert ezek az iskolarendszerű képzések csak az alapok elsajátításához jók


Rendszergazdaként könnyebb elhelyezkedni egyetemi képzettség nélkül, akár egy szimpla OKJ-val is (ebben az esetben az OKJ-képzést nem kell ledegradálni, jobb alapot ad), bár érdemes mellé pár gyártóspecifikus (Cisco, Microsoft, VmWare,...) képzésen is részt venni.


Programozónak az OKJ-képzés kevés, több gyakorlást, utánaolvasást igényel még egy kisebb lélegzetvételű projektben való részvétel is; nagyobb projektekhez meg kötelező az egyetemi végzettség.

2018. jan. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!