Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Átlettem verve. Mit tehetek?

Átlettem verve. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Valakit megkértem hogy csináljon nekem egy szoftvert. Ugye megálapodtunk egy összegben és én kifizettem meg is kaptam a szoftvert, de nem jó. Nem csinált semmit csak dizájnilag jó tehát kamu.

Annyit válaszolt rá, hogy "ez van" mit tehetek ilyenkor?



2018. jan. 6. 20:04
 1/6 Zoli780806 ***** válasza:
52%

Gondolom szerződést nem kötöttetek....



hivatalosan semmit.

2018. jan. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jó tanulópénz volt
2018. jan. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szóbeli megállapodás is jogi kötelem, de ha volt bármilyen írásos bizonyíték róla az még jobb. Elmész a rendőrségre/bíróságra ha nem adja vissza a pénzed, és majd neki kell bizonyítania hogy azt csinálta amiben megállapodtatok. Ha nem, majd rajta verik le.
2018. jan. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 Bizonyára le fog tagadni mindent.
2018. jan. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előbb ki kell próbálni, ha meg van elégedve az ember, csak akkor kifizetni. Ez kb. mindenre igaz.
2018. jan. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze hogy letagadja és két egymásnak ellentmondó félről van szó, de ilyenkor a bíróság a körülmények és bizonyítékok alapján ítéli meg hogy melyik félnek lehet igaza. Ha neked van egy e-mail beszélgetésed arról hogy valaki csinál neked egy weboldalt, vagy értesít róla hogy kész van, át lehet venni, akkor ő nem tudja letagadni annak tényét hogy ilyen megbízást kapott.


Ha a kérdező a bekövetkezett kár miatt nyilvánosságra hozza az esetet egy közösségi oldalon ezzel pellengérre állítva a készítőt, akkor ő megint egy megfogott helyzetben van: ha elismeri akkor kénytelen visszaadni a pénzt, ha bevállalja hogy feljelenti őt rágalmazásért akkor neki kell bizonyítania hogy az egészből semmi nem történt meg és nincs igaza. Ez meglévő bizonyíték esetén megint nem neki kedvez.

2018. jan. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!