Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hülyeséget csináltam! Még...

Hülyeséget csináltam! Még helyre lehet hozni? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Vettünk egy e-machines e525-ös számítógépet, nem volt rajta operációs rendszer, de valami linux alap lehetett rajta, mert amikor előszzör bekpcsoltam valami linux szerűt ki írt. Azt hiszem mielőtt elkezdtem rátenni az XP-t le kellett volna formáznom a c:-t, de nem formáztam le!

Most úgy csinál mintha elkezdené felnyomni az XP-t de az első újrainduláskor azt mondja lemezhiba és megkérdezi, hogy akarom-e cd ROM-ról ootoltatni, ha nem akarom kiír még pár sort és lefagy, ha cd-ről bootoltatom, akkor visszadob a windows telepítő elejére!

Segítsetek! Tudom, hogy hülye vagyok, meg, hogy aki nem ért hozzá mért próbálkozik, de feltettemmár pár gépre XP-t, de mostanában nem vagyok valami jó passzban!

Szóval most innen segítség!


2010. jún. 5. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Engedd cd-ről bootolni, aztán mikor az XP telepítő eljut oda, hogy melyik partícióra akarod tenni, akkor ugye választod a C-t, majd beadja a formázás lehetőségét, akkor csináltass vele egy NTFS, teljes formázást, és máris egy szűz HDD-re lesz telepítve az XP. :)
2010. jún. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha nics operációs rendszered hogy írtad a kérdést
2010. jún. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem nem ad formázás lehetőséget, csak akkor adott amikor az e: partíciót töröltem és újrapartícionáltam, lehet törölnöm kéne minden partíciót a c:-t is és újraparticionálni vagy azzal is csak bajt csinálnék?(odaírja a c:-hez, hogy FAT32 ezt eltűntetem ha újraparticionálom?)
2010. jún. 5. 09:33
 4/7 A kérdező kommentje:
Természetesen nem az új laptopról, hanem az sztali gépemről írtam a kérdést kedves második válaszadó.
2010. jún. 5. 09:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Továbbra sem értem, hogyan lehet az, hogyha cd-ről indul a boot, akkor miért nem engedi települni? Be kéne adnia, hogy melyik partícióra szeretnéd telepíteni, és akkor törölnöd kell a C-t, majd formázni. Ha a cd-d boot-os cd, akkor ezt mindenképpen fel kell ajánlania.
2010. jún. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Újrapartícionáltam, megcsináltam az NTFS formázást már a felhasználói fiókot állítgatom!

Még egyszer kösz!

2010. jún. 5. 11:22
 7/7 anonim ***** válasza:
:) Nincs mit. :)
2010. jún. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!