Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért fagy le állandóan a...

Miért fagy le állandóan a laptop és mutat fekete képernyőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Előre is köszönöm aki végigolvassa, egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mi okkozza a hibát.


Már írtam ki egy hasonló kérdést pár napja, de semmi (értelmes) válasz nem jött rá, gondoltam sokkal részletesebben kifejtem.


A laptop:

ASUS GL552VX

A legújabb BIOS-al.

Windows 10 Home 64bit.

A rendszer és a programok egy SSD-n vannak és van még mellete egy HDD.

(Minden eredeti.)


Először is a hiba a következő:


Teljesen random módon (néha 10 percenként, néha 6-8 óránként), mindegy hogy mit csinálok, fekete/szürke lesz a képernyő (be van kapcsolva, csak nincs rajt semmi kép), eltűnik az egér, ha volt valami hang az megáll, a billentyűzet nem reagál semmire (egyik billentyűkombinációra sem, a Caps Lock ledje se villan fel, ha megnyomom, BIOS kódok se villognak), teljesen lefagy a gép. Csak a kikapcsológomb hosszan nyomásával tudom leállítani a gépet. Érdekesség, amelyik portban van valami, az továbbra is kap áramot pl.: billentyűzet, fejhallgató (világítanak), de ha lehúzom és vissza, vagy egy új eszközt csatlakoztatok, akkor az már nem. Hiába várok, nem jön vissza a kép, semmi, újra kell indítanom.



Na már most, rengeteg mindent kipróbáltam. Aznap mikor jelentkeztek a hibák, akkor frissítettem pont a BIOS-t, a VGA drivert, és a Windows is akkor töltött le jó pár frissítést. Szóval ezekre kezdtem gyanakodni.


Tehát amiket néztem:

-Memória test (Beépített Windows keresővel és egy 12 órás memtest-el 6 pass 0 hiba).

-sfc scan se talált semmit.

-Windows hibaelhárító se talált semmit.

-Megnéztem az SSD-t és a HDD-t is egyik se hibás. (Több programmal is.)

-Csináltam egy, 1 órás stressz tesztet, nem fagyott ki akkor se, és semmi hiba.

-Hőmérsékleteket ellenőriztem, terhelés alatt is. 60 fokig se ment fel semmi. (Több programmal is.)

-Szétszedtem kitakarítottam a gépet, memória érintkezőit stb.

-Letöröltem a Windows frissítéseket (amiket engedett).

-A VGA drivert letöröltem és felraktam egy régebbit.

-Kikapcsoltam a videokártyát és csak az integráltat használtam és fordítva.

-Megnéztem, hogy nem e sérült valahol az alaplap.

-Használtam csak aksiról, és csak hálózatról is.

-Lehúztam minden eszközt a gépről.

-Letöröltem minden programot szinte, de akkor is előjött a hiba.

-Több vírusirtóval néztem át.

-CCleanert is futtattam.

-A naplófájl semmit se ír róla, semmi hibaüzenet vagy valami.

-és még rengeteg mindent kipróbáltam, de már nem jut eszembe, de ugyan úgy előjött a hiba...


Már nagyon úgy gondoltam, hogy BIOS hiba, de ugye visszafele nem lehet "frissíteni" és ahhoz, hogy visszaállítsam, az elemig le kell bontanom a laptopot, viszont, nem azért dobnak ki egy új BIOS-t hogy aztán azt ne lehessen használni... (egyébként a BIOS frissítésre azért volt szükségem, mert nem mindig ismerte fel a fejhallgatómat a gép, vagy mindig letiltotta. Ironikus módon ez a hiba megjavult a frissítést követően.) szóval tovább próbálgattam a dolgot. Elindítottam csökkentett módban a Windowst és ekkor már nem hozta be a hibát, gondoltam, akkor egy Windows újratelepítés megoldja a problémát. Újratelepítettem, azzal a pendrive-al amit kaptam (Windows 10 Home 64bit)-hez. (eredeti) Ebben még nincsenek benne a mostani frissítések, hagytam menni egy éjszakát + még pár órát és nem fagyott le. Megörültem persze, aztán megint jöttek ezek a frissítések (hiába tiltottam le....) és megint elkezdte .. -.- Hát mondom, akkor tuti a Windows a rossz, irány Google. De ilyen hibát eddig senki nem jelzett, szóval már nem értem. Utolsó tippem, hogy az új BIOS nem szereti a Windows új frissítését (gondolom mivel Intel hibákra volt az utolsó és ebbe a gépbe is az van, lehet nem tetszenek egymásnak), VAGY azt nem szereti, hogy nem a legújabb képfájllal telepítettem újra a gépet, hanem egy régebbivel és, ahogy az frissül, valami hibát okoz. Közben letöltöttem a legújabbat a Microsoft oldaláról, az a program meg valamiért hibát jelez és nem tudja elkészíteni a pendrive-ot, már ezen meg se lepődök amúgy, eddig eltudta... majd később egy másik pendrive-al megcsinálom és újratelepítem azzal, vagy egy másik programmal, csak most nincs rá sajnos időm, és lehet ugyan úgy előjönne a hiba. Egyébként olyan, mintha az op rendszer nem adna több utasítást és minden végtelen ciklusba kezdene.


A konkrét kérdésem az lenne, hogy tapasztalt már valaki hasonlót, vagy ismer olyat aki igen? Esetleg tudja, hogy mi okozza, mert én már nem tudom mit teszteljek még le..


(Csak szakmabeli válaszoljon, aki tud rendesen kommunikálni, vagy akinek jelentkezett ez a hiba, ha lehet. Bunkó értelmetlen/hozzá nem értő válaszokkal.."rakd újra a drivert" és társaival nem jutok előrébb.)


A válaszokat előre is köszönöm. Üdv!



2018. jan. 17. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy a bios-frissítés miatt:

[link]

2018. jan. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jaj de jó. Írhatom le újra, mert mikor máskor fagyna le, mint amikor elküldeném az üzenetet -.-""". (Még jó, hogy a kérdést egy szöveges dokumentumban írtam és csak bemásoltam... párszor újrakezdhettem volna :DD)


Szóval.. ez érdekes.

Ez a BIOS ami fent van már egy régi kiadás, csak eddig nem volt rá szükségem, szóval ez magában nem hiszem, hogy okozza. De valószínű, hogy Windowsból raktak fel közvetlen egy mikrokódot, gondolom én.


"Az Intel tud a problémáról, amely állításuk szerint a Haswell és a Broadwell architektúrára épülő processzorokat érinti, de nem hardveres gondról van szó, csupán a friss mikrokód okozza."


- Hát az Intel rosszul tudja. :D

Ebbe a gépben egy SkyLake i5-6300HQ 2,30GHZ van, még is fagy, mint állat.. :D


Jó lenne megtalálni azt a beállítást, ami "csak" újraindítaná, és nem kellene állandóan kényszeríteni a leállásra.. az semminek nem tesz jót.


Köszönöm a választ, hasznos volt.

2018. jan. 18. 09:51
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen már meg se lepődök.

2018. jan. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hihetetlen már komolyan... szükségem van a gépemre suli miatt, de ez nagyon zavaró, hogy minden frissítés hibát okoz. Lehet tesztelőnek kéne menni, úgy látom hiány van belőlük, vagy nem értem. Már több, mint egy hete hibás, és az is lehet, hogy csak februárban lesz rá javítás...
2018. jan. 18. 22:11
 5/8 A kérdező kommentje:

(Elkezdtem valamit, írni és persze, hogy megint pont akkor fagy le, ez valami vicc ? Nem szereti a böngészőt ez a kód. :D ...)


Nagyon remélem egyébként, hogy adnak ki új BIOS-t ehhez a laptophoz is, mert én úgy láttam, hogy csak a rendes alaplapokhoz akarnak és laptopokról senki nem beszél... de talán nem az okozta (mivel az ASUS honlapján lévő legújabb BIOS a 300-as verzió, amihez 2017/06/22-es dátum van írva, mondjuk ez is furcsa, mert BIOS-ban nem ez a dátum van írva amúgy, hanem 2016-os... már nem lehet követni, hogy melyik az új...), hanem egy Windows frissítésbe épített kód.

2018. jan. 18. 22:34
 6/8 A kérdező kommentje:
Még annyit észrevettem amúgy, hogy mielőtt kifagyna, mostanában néha (nem minden alkalommal) a képernyő közepén 2-3 zöld-fehér vízszintes csík villan be. (Erre én VGA, vagy táp hibát mondanék, de azokkal semmi gond nincs...)
2018. jan. 29. 19:53
 7/8 anonim ***** válasza:
2018. jan. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi, de sajnos nem segített ez a frissítés.


Viszont... Újraraktam még egyszer a Windowst a kapott USB-ről + teljesen letiltottam a frissítéseket (múltkor valamiért nem tiltotta le mindet, de most máshogyan csináltam). Feltettem csak a szükséges drivereket és programokat, semmi többet, azóta még nem fagyott le, kopp kopp... :D


Ha továbbra se fagy, akkor egyértelműen a Windows, vagy valamelyik driver/program okozza. Megvárom míg lesz egy stabil frissítés és majd szerintem akkor letöltöm a Microsoft oldaláról a legfrissebb Windows verziót és teljes formázás után felteszem azt.

2018. jan. 30. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!