Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Első indításnál vagy fekete...

Első indításnál vagy fekete kép jön be egérrel, vagy be tudok lépni, de villog a kép mintha állandóan "frissítené" magát és akadozik a hang, videó. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Windows 8.1-ről 10-re történő frissítés után kezdte először produkálni a hibákat emlékeim szerint (nem tudom lehet-e összefüggés), ezután visszatértem 8.1-re, de a hiba nem szűnt meg. Többször is újratettem a windows (tisztán), de nem javult meg. Driverek rendben vannak, kétlem hogy valami program okozná.

Mint ahogy írtam fentebb is, első indításnál jön elő a hiba a fekete képernyő egérrel, illetve néha a villogás, akadozó hang, de a fekete kép gyakoribb. Érdekes módon ha újraindítom vagy windowsból ha sikerül bejutni, vagy reset gombbal több próbálkozás után és sikerül belépnem, utána gond nélkül működik minden. Nem villog, nem akad semmi, hibátlan. Illetve csökkentett módban sincs semmi gond.

Mi okozhatja ezt? Videokártya probléma, esetleg valami más hardver? Vírus? Sajnos nincs másik videokártyám hogy kipróbáljam, érhető ha csak tippelni lehet, de esetleg hátha találkozott már valaki ilyen problémával..



2017. szept. 14. 17:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ilyen összetett akkor nem vga, sztem alaplap.

Ha hdmi-n megy a jel lehet kábel hiba vagy aljzat hiba, próbáld más vga kimenetre tenni.

A ramokat feltéve ha legalább kettő van ugye, egyenként zárd ki.

2017. szept. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Alaplap, remek azt nem egyszerű letesztelni

hdmi-n megy, a kábel viszonylag új fél éves

Sajnos más csatlakozóval nem tudom megnézni a monitoron nincs DVI, a videokártyán meg nincs VGA..

2017. szept. 14. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!