Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni ezekkel a...

Mit lehet kezdeni ezekkel a fekete csíkokkal a tálcán?

Figyelt kérdés

Egy játék után apró fekete csíkok jelentek meg a tálcán (kép alább). Kattintásra eltűnnek, de egy újabb kattintás visszahozza őket. Újraindítás nem segít. Az adott játék elindítása után eltűnnek teljesen, de a gép újraindításakor ismét ott vannak. A játékot közben töröltem (Steames - Until I Have You).


[link]



2018. jan. 18. 22:45
 1/10 A kérdező kommentje:
A kép nem akar megjelenni, megpróbálom újra mindjárt.
2018. jan. 18. 22:47
 2/10 A kérdező kommentje:
2018. jan. 18. 22:48
 3/10 anonim ***** válasza:
😂 himlős?
2018. jan. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mert tesztelik kinél van lopott játék, most Szentesen a sor.
2018. jan. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ideraktam kicsit nagyobban:

[link]


Mondanám, hogy csúnya grafikus memória kezelési hiba, de érdekes, hogy lent a Chrome ikon takarja. Mindig ugyanott vannak a csíkok? Programok tálcagombjain is ugyanúgy látszik? Talán a desktop modul valamelyik fájlja sérült, de Win-ben ez eléggé egybe van varrva a rendszerrel. Egy alapos víruskeresést azért indíthatsz, az nem árt első lépésben.

2018. jan. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak: A játék eredeti, ha annyira érdekel a humblebundle.com jelenleg is tartó (vagy legalábbis pár napja még tartott) vásárán vettem.


Harmadik válaszolónak (Köszönöm a normális választ!): Elég gyakran futtatok víruskeresést (Malwarebytes+Eset), a Windows update aktuális, nem valószínű, hogy ez a baj. Ráadásul torrent sincs a gépemen, warez oldalakat sem látogatok.


A szóban forgó játék tönkrevágta a desktopot, kilépés után csak üres sötétkékség fogadott egy nagyranőtt egérmutatóval. Újra kellett indítanom a gépet, hogy visszaáljon az asztal normálissá, ekkor jelentek meg a csíkok. Ha kattintok egyet a tálcára, akkor eltűnnek, de utána egy újabb kattintás bárhová megint előhozza őket. A játék elindítása eltünteti őket, kilépés után nincsnek ott, de a gép újraindítása megint előhozza őket. Ha az asztal felbontását leveszem 1600:900-ról kisebbre, akkor megváltoztatják a helyüket, átköltöznek a Start menübe (Win7), ott is maradnak azután is, hogy visszaállítom a natív felbontását az asztalnak.

Mindenesetre a dolog tegnap történt, akkor telepítettem a játékot is, de van egy szerdai rendszervisszaállítási pontom, így lehet, hogy megpróbálkozok azzal, hátha az majd eltünteti a problémát.

De ha van még valakinek ötlete, azt is szívesen fogadom (és persze ettől függetlenül nem kizárt, hogy nyomok majd egy víruskeresést is).

2018. jan. 19. 09:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Nos -#2-s vagyok-, Még 2 lehetőség van, az egyik, hogy nem fér össze a játék az aero-val, -kapcsold ki és úgy próbáld.

A másik, hogy a játék nem áll le teljesen valamint a rendszerrel valamely része indul, nézd meg a feladatkezelőben és 'lődd' ki.

2018. jan. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Második: Köszönöm, hogy végül te is segítettél!

A játékkal már nem akarok játszani, mert nem szeretnék több problémát belőle, ráadásul több bugba is belefutottam két óra játék alatt. Én is gondoltam arra, hogy a játék valahogy benne maradt a gépemben továbbra is - ezért remélem, hogy a rendszervisszaállítás megoldja majd.

A játékot már uninstalláltam (bár a Steam könyvtárban lévő "Eltávolítás" lehetőséggel, nem pedig a Vezérlőpultból, de szerintem a Steam is ugyanazt csinálja ilyenkor, mint a Vezérlőpultos Programok eltávolítása).

Mindenesetre majd megnézem, hogy nyoma van-e még a programlistában vagy a feladatkezelőben (bár elég furcsa lenne, mivel a Steam nekem nem automatikus indulásra van állítva, a játék meg csak aktív Steam mellett működik, de bekapcsoláskor még nem volt elindítva a Steam).

Illetve egy Ccleanert is futtatok majd (igen, tudom, hogy egy pár hónappal ezelőtti verziója fertőzött volt), hátha az is kitörölné valami maradványát a játéknak, illetve azon belül is van programok eltávolítása rész.

2018. jan. 19. 10:03
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ha kattintok egyet a tálcára, akkor eltűnnek, de utána egy újabb kattintás bárhová megint előhozza őket."


Gondolom a desktop grafikus elemek frissítésekor javul a helyzet (WM_PAINT?), csak érdekes, hogy a háttérben megint elromlik.


"van egy szerdai rendszervisszaállítási pontom"

Ez jó hír, hátha segít. Ha nem, akkor esetleg a telepítőlemezről egy Win helyreállítás (vagy mi a neve, asszem van ilyen), ez elvileg(?) újra felmásol minden rendszerfájlt.


Két tippem van még: registry takarítás (bár elvileg ez nem okozhatná a hibát), ill. fizikai lemezellenőrzés, esetleg fájlrendszer ellenőrzés.

2018. jan. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sikerült, a rendszervisszaállítás eltüntette őket. Köszönöm a segítségeteket!
2018. jan. 19. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!