Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Otthoni, de nem mindennapos...

Otthoni, de nem mindennapos használatra milyen szkennelős-fénymásolós nyomtatót érdemes venni?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy a tintasugaras készülékekkel sok a probléma, ha ritkán vannak használva. Lézeresben meg nem tudom melyik az, amelyik otthonra a leginkább megfelelne.

Teljesen tanácstalan vagyok.

Az összeg, amit szánok rá kb. 60.000,- Ft.



2018. jan. 26. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a tintasugarassal minden héten kinyomtatsz egy színes oldalt/tesztoldalt (a "rendes" nyomtatások között), akkor a két használat között nincs ideje beszáradni a fejnek.

A lézerekkel nincs ilyen "gond", de azok pl. fotónyomtatásra nem igazán alkalmasak. (és jóval drágábbak is)

2018. jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek #1-gyel!

Inkább határozd meg, mennyi is számszerűleg az a nem mindennapos használat és döntsd el:

- éves szinten ~100 oldalig tintás. évente új patron (canonnál, hpnál a fejjel egyben vannak) kb 10.000 és túl vagy mindenen. És szines

- éves szinten több 100 oldal: fekete-fehér lézer.

2018. jan. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Alain Delon ***** válasza:
Én csináltam, amit az 1-es ír, de így is beszáradt. Egy ideig elhordtam szervizbe kitakaríttatni, de később meguntam és kidobtam.
2018. jan. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha keveset nyomtatsz, akkor mindenképpen lézer. Nekem is az van, ha fél évig nem nyomtatok, akkor sem szárad be.

Azt kell mérlegelned, hogy a színes nyomtatásra mindenképpen szükséged van-e.

Egyébként 60 ezerért már színes lézert is kapsz.

2018. jan. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Multifunkciós lézernyomtatóból melyiket érdemes venni? Melyikhez olcsóbb a toner, akár az utángyártott akár az eredeti?

HP, Xerox stb.

2018. jan. 26. 22:53
 6/6 anonim ***** válasza:

A gyári mindegyikhez drága.

Nekem egy Brother van, innen szoktam utángyártottat rendelni hozzá:


[link]


Itt meg tudod nézni, hogy bármelyik kiszemelt nyomtatóhoz mennyibe kerül az utángyártott toner.

2018. jan. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!