Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megcsinálni...

Hogyan tudnám megcsinálni hogy legyen kép a monitoron?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy bajban vagyok...

Testévremnek van egy laptopja amiben elromlott a kijelző, ő megfogta az asztali gépemnek a monitorját és bedugta oda. Működött is.

De most visszadugtam a rendes gépbe a monitort, töltött majd mikor bekapcsolt volna akkor a zöld pötty átváltott narancssárgára. Akárhányszor újra inditottam ugyanez... Csökkentett módot beadja, de ezen kivül semmi.

A Laptophoz kacsolva jó.

De az asztali géphez nem, ami eddig normálisan működött. Megkérdeztem 2 szakértő ismerősömet nem tudták mi ennek az oka.

Felhívtam a szervizet, majd azt mondták, hogy a monitor jó és a gépben valami elromolhatott... ezt nem hiszem, mert eddig is jó volt. Azt mondták 5000 az óradíja ha házhoz jönnek, annyiból majdnem tudok venni használtan egy gépet már...

De jó lenne megcsinálni, mert nem hiszem hogy ezt ne lehetne visszacsinálni. Kb 2 napig itt van a laptop aztán nem lesz gépem, ha csak nem veszek...



2018. febr. 1. 17:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Vedd ki a videokártyát, kapcsold be a gépet, kapcsold ki, rakd vissza a kártyát, kapcsold be. Nálam egyszer így sikerült.
2018. febr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Nézd meg a monitor csatlakozóját mindkét végén (ha van) hogy jól csatlakozik.

Esetleg a gépben kimozdulhatott a vga is a foglalatból, és azért nem ad képet. Ez is gyakori hiba.

2018. febr. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Elvileg van a monitornak valami vezérlőrendszere, legalábbis remélem. Kösd rá laptopra és a gombokkal amik a monitoron vannak állíts vissza mindent alapra. Ha van külön ilyen lehetőség (már pedig ált. van) akkor úgy. A felbontást próbáld meg laptopon a legalacsonyabban használni. Ha lehet, ezt se laptopról, hanem a monitor vezérlő rendszerében állítsd be. De egyébként meg arra nem gondoltál, hogy fogsz valami másik monitort és azt kötöd rá gépre?
2018. febr. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

de igen, nem vagyok hülye :D

csak volt lomtalanítás, és már ezen kivül csak kocka monitorok voltak ugye azok a régiek, elvittem az összeset. Ez jól működött...

2018. febr. 1. 17:17
 5/22 A kérdező kommentje:
próbáltam az alapra állítani, de semmi mikor tölt a windows akkor azt írja, hogy monitor going sleep...
2018. febr. 1. 17:23
 6/22 A kérdező kommentje:
megpróbálom amit az egyes írt
2018. febr. 1. 17:24
 7/22 anonim ***** válasza:
#3 vagyok. Ha másik monitorral próbálod le a gépet kizárhatod a gép hibáját. Ami még hiba lehet, csak túl egyértelmű az pl egy kimozdult kábel, esetleg rossz kábel használata. DVI kábeleknél ez gyakori hiba. Van vagy 6 féle DVI kábel, csak azért. DVI-I, DVI-D, DVI-A, ezek közül az -I meg -D verziónak még van single-link és dual-link verziója. Az -A csak analóg jelhez jó, a -D csak digitális, az -I meg mindkettő. Hogy el tudd képzelni hogy is néznek ki: [link]
2018. febr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
a kábeleket megnéztem és jók
2018. febr. 1. 17:27
 9/22 anonim ***** válasza:

Na ácsi ! A windows töltésig eljut ? Tehát addig ad képet ?

(mert ez jön le amit írtál)

2018. febr. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
igen
2018. febr. 1. 17:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!