Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ti nem szoktátok ezt látni?

Ti nem szoktátok ezt látni?

Figyelt kérdés
Gyakran olvasok gyik-szerű informatikai oldalakat és iszonyat sokszor látom, hogy milyen undorítóan lekezelőek meg arrogánsak ott az amatőrökkel meg akiknek egyszerű kérdésük van. Mégis miért van ez? Nem akarok általánosítani de én tényleg rengetegszer tapasztaltam ezt.

2018. febr. 15. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
De.
2018. febr. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 P.O.C. ***** válasza:
Szerintem a legtöbbször azért, mert olyanokat kérdeznek, ami bármelyik netes keresővel 15 másodpercen belül kideríthető. Ilyenkor sokaknál elfogy a kedvesség.
2018. febr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyszerű kérdésre egyszerű válasz van az interneten is, sokszor hamarabb megtalálod egyedül, mint hogy kiírod és várod a triviális kérdésedre a választ. Vannak olyan tipikus kérdések amikre csak ezen az oldalon az elmúlt évek alatt legalább 200-300 alkalommal válaszoltam, és holnap, meg jövőre is ugyanúgy meg fogják még 50-szer kérdezni.

Mivel ez egy segítő oldal és tényleg van aki akkor hallja először azt a választ (és nem engedik hogy az ilyeneket elküldd a kedves anyukájába) ezért 301-edszerre is leírod nekik ugyanazt a választ. Persze a sokadik alkalom után már nem törekedsz a kerek kifejtett mondatokra. És hamarabb jön elő a gúnyos beszólás, hogy ha a Google-t használta volna akkor megspórolta volna a saját és mások idejét is.

2018. febr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem,ha valaki megtalálja ezt az oldalt és még egy kérdést is sikerül kiírni akkor a google weboldalán vajon miért nem sikerül neki?
2018. febr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Te lehagytad azt a részt, amit P.O.C. is említett, hogy bizony sokan a milliomodik alkalommal is megkérdezik, mert arra lusták, hogy a GYK keresőjét használják, hátha van itt olyan kérdés és írtak rá választ. Vagy még lehet, hogy a Google-ig sem jutnak el, ami nagyjából pár másodpercet jelentene, és többségben elég lenne beírni az adott dolgot és rányomni a "jó napom van" gombra :D A "jó napom van" gomb bedob az első google találatra kapásból, kihagyva a találat összesítőt. Az emberek nagyjánál ilyen kérdéseknél könnyen pattan a cérna és simán előjön a lekezelő stílus ami szerintem érthető is, viszont a kérdező felháborodása is érthető, mivel még ha buta is a kérdés, a kérdező nem érdemli meg azt a hangnemet. Én is már rengeteg ilyen kérdésbe futottam bele, és általában egy kisebb levezetést írok arról mégis mennyi időt spórolhatna, ha nyitott szemmel járná az internet világát (vagy a világot amúgy). Persze mindezt emberi hangnemben és érthetően, szép, kerek mondatokban :) Aztán a kedvem válogatja, hogy ez mellé oda biggyesztem a választ is vagy csak help-et írok hogyan keressen, vagy nem írok oda semmit ezen kívül.
2018. febr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 P.O.C. ***** válasza:

Az egyik kedvencem: driver - t keres x hardverhez. Utána biggyeszti: "Segítsetek, már mindenhol kerestem." Beírom a keresőbe: márka típus driver. Természetesen első vagy második találat. A szemét is kiverné annyira pontos a link. Gondolom magamban: ez hol kereshette? Az ágy alatt, vagy az udvaron a fűben?!. 😂

Ezek után ha oda szúrsz valamit finoman, még ő van felháborodva.

2018. febr. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
P.O.C. Legutóbb én is ilyenbe futottam bele. A különbség pusztán annyi, hogy azt ha bárki megtalálta volna én magam személyesen látogattam volna meg a bankból frissen lopott pénzzel a megtalálót :D Tényleg, sehol az internet egyik szegletében sem volt a driver ami kellett volna szimplán azért, mert win10 driver kellett volna csak a hardver nem volt mai darab. Elméletileg volt win10 driver hozzá, csak menet közben megszűnt a támogatás és valahogy eltűnt, vagy csak adott verziószámú win10-hez lett volna jó stb...
2018. febr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!