Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért lassú a Win10?

Miért lassú a Win10?

Figyelt kérdés
Egy t420 laptopon van, i5 2520m 4 giga ram, 320 hdd, Nvs 4200. Nem egy mai darab, de sokszor gondolkodik a gép, hogy meg nyissa pl a Chrome-t, 1.5 perc mire a rendszer feláll. Most telepítettem újra. Igaz nem telepítő cdről hanem az upgradeltet telepitettem újra, de mindent töröltem a gépről. Ha viszont cdről telepítem, akkor oda a Windows kulcs, ami a 7-eshez tartozik. Vagy lehet nem kellene a win10-el kínlódni?

2018. febr. 19. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:

"320 hdd"


Hát leginkább ezért. Win10-nek kell az SSD, ha pörgős teljesítményt szeretnél.

2018. febr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hominida ***** válasza:
Ha a Windows 10-et SSD-ről kell használni ahhoz, hogy megfelelő teljesítményt nyújtson, akkor nyugodtan mondhatjuk, hogy a Windows 10 lassú. Gyárilag. Tényleg az. Hoyg miért, azt csak azok tudhatják biztosan, akik írták, de ha feltételezem róluk a tisztességes szándékot – amit az Apple-ről nem lehet többé feltételezni sem ( [link] –, akkor a baj annyi, hogy túl sok komponensből rakják össze a rendszert, túl sokat használja a lemezegységet, és minden aprósághoz állandóan a már ijesztő méretű registryt használja. Tele van a rendszer láncszerűen egymásra hivatkozó összetevőkből, és ez olyan, mint amikor a kertemben egy ványadt fa kivágását nyolc féle hivatalnak kell engedélyeznie, részletes hatástanulmány, közműtervrajzok és földhivatali ellenjegyzés öt példányban való csatolása után. Mire az egész procedúra végigmegy, a fa talán magától is kidől. A driverekből, ini-fájlokból és futásidejű könyvtárakból szervezett rendszer először még nagyon jó ötlet volt, csak mára az egész egyetlen nagy sárkolonccá hízott. És a dolog már nem fog megváltozni, mert a fél világ elkötelezte magát a Windows mellett, a Microsoft pedig már sosem fogja lecsökkenteni az erőforrásigényt.
2018. febr. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy egy mai oprendszerhez (vagy sokkal inkább az alkalmazásokhoz) SSD kell, az szerintem egyáltalán nem újdonság, Linuxot sem szívesen használnél csak diszkről, különösen nem desktop környezetben. És nem is nagyon értem, hogy ma még SSD nélkül árulnak gépeket... jó, a Te esetedben érthető, a T420-as gyárilag még nem nagyon látott ilyet, de hidd el, meg fogja hálálni, ha kap egyet, ha elvagy a 320-as diszkkel, akkor egy 256-os, vagy egy 512-es SSD bőven elég, az meg nincs a megfizethetetlen kategóriában. Igen, régen elég volt az ATA-66-os diszk, a 16MB RAM, meg a 14k-s modem a boldogsághoz, ma meg már nem. Ez van.
2018. febr. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor beruházok egy SSD-re, ezt meg berakom a dvd helyére. Egyébként a Laptopsystemtől vettem, majd konzultálok velük ez ügyben.
2018. febr. 19. 23:45
 5/5 Farkas999 ***** válasza:

A Chrome indulását a bővítmények nagyon lassítják. Nekem 6 is van engedélyezve, igy kb 60-70 sec. alatt indul. Amikor ezeket leveszem, akkor 1-2 másodperc múlva már megy.

A többi dologban nekem ezek sokat segítettek:

[link]

2018. febr. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!