Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miert szolnak sokan hozza a...

Miert szolnak sokan hozza a kriptovaluta banyaszataval kapcsolatos temahoz olyanok, akiknek kozul sincs hozza?

Figyelt kérdés
Banyaszni megeri, akar 1 komolyabb videokartyaval is, nem fogyaszt tobb aramot, mint amennyit termel.

2018. márc. 1. 18:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert a gyakorin bárki hozzászólhat, sőt a legtöbb fórumon. Ennyi. Ha neked megéri, akkor meg csináljad és kész!
2018. márc. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Menstruacios problemakkal kapcsolatban en nem szoktam tanacsot adni, mivel ferfi vagyok, nem ertek hozza, es nem szeretnem a kerdezot felre vezetni.

Viszont ha a banyaszattal kapcsolatban valakinek segitsegre lenne szuksege, akkor a tudatlan buta paraszt felrevezeti, es jon "nem eri meg sok az aram mennye dolgozni" Egy olyan kerdest nem talaltam ebben a temaban, ami tisztessegesen, korrektul meg lett volna valaszolva.

2018. márc. 1. 18:41
 3/19 anonim ***** válasza:
Hogyan is számoltad ki, hogy megéri?
2018. márc. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Egyreszt csinalom, masreszt also tagozatos matematika:

1 videokartya ETH banyaszas alatt 80wattot fogyaszt nalam (gtx 1060 6gb)

Legrosszabb esetben 1 szamitogepben (kb 60 watt)egy videokartya van, osszesen fogyasztanak kb 140wattot.

140watt=0.14kilowatt

0.14 x 24ora x 30nap x 38forintos aramdij= 3830 ftos aram 1 honapban.

1db gtx 1060 6gbos kartya alapbol 20mhs-el dolgozik, kulonbozo szoftveres beallitasok utan 24-25 mhs elerheto vele. Ezek alapjan az interneten talalhato kalkulatorok valamelyikevel nagyon egyszeruen ki lehet szamolni, hogy mennyit hoz. Nalam konkret esetben az 1 gepben elhelyezkedo 6db videokartya hoz havi szinten 0.36 ethereumot, ami jelenlegi arfolyamon szamolva 313 dollar. Ezek alapjan 1 videokartya kicsivel 50 dollar felett hoz havonta, amibol az aram 3830 ft.

Szerintem megeri! ;)

2018. márc. 1. 19:09
 5/19 anonim ***** válasza:
Válaszodban tájékoztasd kérdezőt részletesen leírva (vagy belinkelve fórumot) ahol leírják: hogy kell bányászni, miért éri meg, megcáfolva a "hozzá nem értő" válaszolókat, stb).
2018. márc. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Elkezdtem mar par napja segiteni a valaszaimmal, csak most ugy gondoltam h ezzel a kerdessel is felhivom a figyelmet a negativ hozzaallasokra, amik raadasul teljesen valotlanok.
2018. márc. 1. 19:22
 7/19 anonim ***** válasza:
#4 nem értek hozzá, mert nem vagyok számítógép, de a kalkulációdban nem tértél ki a kártya beruházási költségére, illetve arra, hogy amortizáció is jár vele. Ezentúl nem csak a videokártya fogyaszt áramot, hanem maga a gép is, ami működteti, amit gondolom egyébként nem használsz napi 24 órában. Ezentúl mind a dollár, mind az ETH, mind a forint árfolyama bizonytalan. És még az adót sem vontad le. (Bár ezt nem róvom fel neked. :)
2018. márc. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

És mennyibe kerül a 6 videókártya?

És ekkora terhelés mellett milyen gyakran kell őket lecserélni?

2018. márc. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Teljesen jogosak a felvetesek, az adot inkabb hagyjuk :D

Az arfolyamkockazat is egy olyan dolog, hogy be kell vallalni ha az ember ezzel szeretne foglalkozni. Ezen felul en bizok is a kriptovaluta jovojeben.

Szoval a szamitogep 60wattos fogyasztasat beleszamoltam 24 oraval. Nalam konkretan 12db videokartya van 2 gepben. Beszeljunk 1 geprol, konkretan 540wattot fogyaszt. 760ezer forintbol raktam ossze januar elejen. Azzal gondolatmenettel kezdtem el csinalni a dolgot, hogy nem kell senkinek penzt adnom azert hogy ezt megcsinalhassam. "Szerszamot" kell venni magamnak, ami az en tulajdonom marad, az en lakasomban van elhelyezve. Legrosszabb esetben vettem egy draga szamitogepet. Na most mara 2 honap elteltevel ezt a szamitogepet 1millio forint korul lehetne osszerakni, 30-40ezer forinttal megnottek a videokartyak arai. Nyilvan nem veletlenul, ha nem erne meg banyaszni veluk, akkor nem lenne ekkora videokartya hiany az egesz vilagon. Ezek a videokartyak bar 24oraban mennek, viszont nagyon kimelo uzemmodban. Ha egy komolyabb jatekot jatszik az ember, egy ilyen kartya siman 70-75 fok fole is melegedhet, es elviszi a 150wattot. Banyaszas alatt nalam 58 fok korul vannak es az emlitett 80wattos fogyasztassal dolgoznak. Mindez egy szoftveres beallitasnak koszonheto, ahol pl a teljesitmenyt lehuztam 65%ra a koltsegkimelo termeles erdekeben. Nem tudom hogy meddig fognak tartani, azt tudom hogy 2 ev garanciam van ra, addig biztos. Szamitasaim szerint kb 10 honap alatt hozza vissza az arat a hardwer.

2018. márc. 1. 19:44
 10/19 A kérdező kommentje:

[link]

Itt a videokartya sebesseget es az aram kilowattonkenti arat megadva kiszamolja nekunk az oldal h mennyi hasznunk van az adott kriptovaluta banyaszasaval

Illetve ajanlom a [link] magyar nyelvu forumot, ha valaki komolyabban tajekozodni szeretne. En egyebkent senkit nem kerdeztem semmirol, nekem a GOOGLE mindenben segitett ;)

2018. márc. 1. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!